UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed firmą pożyczkową European Financial Corp. Firma nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy o udzielenie kredytu.

(fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Prezes Urzędu Marek Niechciał ustalił, że European Financial Corp. pobiera tzw. opłatę administracyjną, gdy konsument stara się o pożyczkę. Opłata zależy od wysokości kredytu i wynosi od 1500 zł do 10 000 zł. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy, konsument ma prawo do zwrotu wszystkich opłat.

Prezes UOKiK-u  podkreśla, że do Urzędu docierają liczne skargi konsumentów. Dodaje, że postępowanie firmy jest niezgodne z przepisami.

To już trzecie ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK. Przedsiębiorca działa na terenie całej Polski. Jednocześnie, Urząd prowadzi postępowanie przeciwko przedsiębiorcy w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Dotyczy ono również zatrzymywania opłat, które należą się konsumentom.

IAR/UOKiK

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~m-ka

Brać za dupę a nie ostrzegać! Co do do diabła jest a państwo?! Zamiast unieszkodliwiać złodzieja, ostrzega się przed nim.

! Odpowiedz
3 9 ~jo44

A ja ostrzegam przed wpadnięciem w sidła prokuratury, która ma władzę, by rozstrzygać w ramach widełek swobody, w imię swojego interesu i UWAGA bez publicznej statystyki lub/czy podania do osądu publicznego np sprzecznych z prawem osądów.... By żyło się lepiej! Mafia w togach rządzi krajem! nie sejm, senat czy nie TK ...

! Odpowiedz
1 38 ~zez

Dlaczego UOKiK nie złoży doniesienia do prokuratury? To jest kpina takie "ostrzeżenia", to tak jakby policja ostrzegała że w parku grasuje gwałciciel i nic nie robiła żeby go złapać.

! Odpowiedz
2 8 ~re

Bo firma podatki płaci.... niby ostrzegamy ale i zarabiamy.

! Odpowiedz
2 6 ~mec

Po pierwsze, skąd masz informację, że nie złożyła doniesienia? Po drugie, wszczęcie postępowania przez prokuraturę w tej sprawie nie wymaga zawiadomienia (jest to potencjalne przestępstwo ścigane z urzędu). Wystarczy jeżeli jakikolwiek prokurator w Polsce przeczytał tę notatkę, to ma obowiązek wszcząć postępowanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~endi odpowiada ~mec

a co jak żaden nie przeczytał ? i stawiam pytanie czy UOKiK powiadomił prokuraturę ?

! Odpowiedz
0 1 ~Liczygrosz

Bo okrada obywatela, a co UOKIK obchodzi obywatel ? Grunt, żeby się podatek zgadzał.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl