REKLAMA

UOKiK: kupując na wyprzedażach, konsumenci zachowują prawa

2016-07-08 14:51
publikacja
2016-07-08 14:51

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina, że kupując na wyprzedażach, klienci zachowują wszystkie prawa. Eksperci Urzędu wskazują kilka zasad, o których warto pamiętać, korzystając z letnich przecen towarów.

fot. STAROWIEYSKA MAGDA/FOTORZEPA / / FORUM

Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u podkreśla, że kupując na wyprzedaży, klienci wciąż mają prawo do reklamacji. Wyjaśnia, że kupowanie towaru przecenionego nie wiąże się z ograniczeniem praw konsumenta. Agnieszka Majchrzak dodaje, że w Polsce właściciele sklepów nie mają obowiązku przyjmowania zwrotu towarów, jeśli klient się rozmyślił. Wyjątkiem są sklepy internetowe, gdzie można zwracać towary w ciągu 14 dni bez podawania powodu.

Eksperci UOKiK-u podkreślają, że klient ma prawo do zakupu towaru po cenie, która znajduje się na metce. Jest tak, nawet jeśli przy kasie okazuje się, że cena jest wyższa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dyd

Tematy
Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Tanie konto dla firmy z lokatą. Najlepsze oferty dla przedsiębiorców

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Dżejms
Dziś soczek nabyłem w cenie półkowej a nie tej z kasy. Różnica procentowo - 20%. Przynajmniej muszę przyznać że pani na kasie nie dyskutowała. Nie chcę tu dorabiać żadnej teorii - zapewne ktoś coś zawalił niechcący. Przynajmniej mam nadzieję.

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki