REKLAMA

Turecki terapeuta antystresowy zarabia na życie, pozwalając klientom, by go bili

2021-11-07 12:00
publikacja
2021-11-07 12:00
Turecki terapeuta antystresowy zarabia na życie, pozwalając klientom, by go bili
Turecki terapeuta antystresowy zarabia na życie, pozwalając klientom, by go bili
fot. MorphoBio / / Shutterstock

Hasan Riza Gunay z Turcji, licencjonowany "trener antystresowy", organizuje 15-minutowe sesje, podczas których pozwala klientom, by go bili; większość korzystających z jego usług stanowią kobiety - podała w czwartek agencja Anadolu.

Mężczyzna przyznał, że zainspirował go turecki film "Sark Bulbulu", którego bohater - za opłatą - pozwala sfrustrowanym, znudzonym lub wściekłym ludziom bić się, by uwolnić stres.

Gunay powiedział, że zgłaszający się do niego ludzie cierpią z powodu depresji, ataków paniki czy chorób neurologicznych. "Na początku swojej działalności oferowałem terapię "żywego worka treningowego", do której następnie włączyłem metodę, polegającą na obniżaniu poziomu stresu za pomocą krzyku" - powiedział terapeuta w rozmowie z turecką agencją prasową.

"Za wyjątkiem pewnych części ciała, pozwalam swoim klientom uderzać mnie nawet gołymi rękami. Wprowadziłem też metodę uderzeń jajkami, owocami, ciastem czy balonami z wodą" - wyjaśnił mężczyzna.

"Zdarza się, że udaję polityka, aktora lub inną osobę, której klient nie znosi. Zakładam wtedy na twarz zdjęcie danej osoby, żeby jeszcze bardziej pobudzić i wprowadzić w odpowiedni nastrój klienta lub klientkę" - dodał terapeuta.

Gunay zaznaczył, że dokonuje selekcji osób, które zgłaszają się do niego na zajęcia. "Muszę czuć się bezpiecznie ze zgłaszającymi się do mnie osobami" - powiedział.

"Chciałbym móc szkolić kolejnych trenerów specjalizujących się w terapiach antystresowych, którym mógłbym spokojnie przekazać swoje rękawice" - wyjawił mężczyzna, który licencję na uprawianie zawodu trenera antystresowego uzyskał w 2012 roku.

jbw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bha
Może sam w ten sposób szuka odstresowania.
qonradx
A dla odstresowania małe kamienowanko albo zrzucenie z dachu geja! Ahhh jakże piekna i bogata jest kultura Islamu!
pstrzezek
Niedługo polski elektorat będzie leczył w ten sposób wszystkie stresy na przedstawicielach partii rządzącej ;)) Kwestia czasu i kilku kolejnych decyzji z ministerstwa głupich kroków
gruking
Powinnismy tam wysłać fuhiate Donalda. Jestem w stanie pokryc koszty dla tego biednego człowieka.
pstrzezek
Donald od dawna nie rządzi. To gdzie go chcesz wysyłać? Chyba że się boisz że ci zastąpi dziadka Jarka

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki