Tesco wycofa się z Polski?

O kłopotach Tesco głośno jest nie od dziś i to nie tylko na polskim rynku. Czara goryczy chyba zaczyna się przelewać, gdyż sam prezes przyznał, że nie wyklucza, iż sieć zniknie z Polski.

(FORUM)

Liczne zamknięcia placówek (w I półroczu 2018 r. zamknięto ich aż 18), co za tym idzie - likwidacja etatów, zakaz handlu w niedziele, słabe wyniki - to kilka z problemów Tesco w Polsce. Choć nie tylko u nas sieć musi mierzyć się z kolejnymi kłopotami. W lipcu tego roku zamknęła swój sklep internetowy na Wyspach, w październiku okazało się natomiast, że musi zapłacić 16,4 mln funtów grzywny.

Polska jest jedynym rynkiem, na którym Tesco odnotowuje straty. W I połowie roku finansowego 2018/19 sprzedaż spadła o 3,5 proc., z 5,1 mld zł do 4,8 mld zł. Sieć upatruje w tym wpływ zakazu handlu w niedziele, który obowiązuje od marca tego roku.

W rozmowie z agencją Reutera, Dave Lewis - prezes Tesco - powiedział, że obecnie koncentruje się na realizacji planu naprawczego, ale nie wyklucza, że gdyby znalazła się firma chętna na przejęcie polskiej sieci Tesco, to mogłoby dojść do takiej transakcji.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 7 kaczka-po-smolensku

niech nie likwidują sklepu zamawiam z tesco ezakupy bo nieche mi się chodzić do innych .Są drodzy ale warto !! .

! Odpowiedz
3 18 amun

Tesco nie zarabia bo jest drogie, a nie przez niedziele bez handlu, jakos sieci takie jak auchan sie rozwiaja... :)

! Odpowiedz
1 7 ruhe

No to prosze o podanie listy firm ktore sa w stanie kupic 300 sklepów w tym wiele hipermarketów. Carrefour i kto jeszcze? Nikt.

! Odpowiedz
1 4 niepelnosprawny_org

rentowne, ale najmniej wydajne, wiec teraz mają bigos, mniej rzadza na rynku a to daje nastepne nastepstwa, silniejsza konkurencje, czy to nie bylo od poczatku w planach?...

! Odpowiedz
8 22 jasiek2017

Auchan chetnie przejmie Tesco

! Odpowiedz
2 9 marcin321

Nie bardzo. Gdy kupowali Reale warunkiem aby dostali sklepy w Rosji i bloku wschodnim było kupienie i naszych sklepów. Wcale nie było im to na rękę

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.