Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii

Brytyjska sieć supermarketów postanowiła zamknąć Tesco Direct - e-sklep oferujący produkty non-food. Od 9 lipca na stronie nie można składać zamówień, a pracę może stracić 500 osób.

Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii
Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii (FORUM)

Tesco Direct działało od 2006 roku i miało być konkurencją dla takich koncernów jak np. Amazon. W ofercie można było znaleźć odzież, sprzęty AGD, elektronikę czy meble. Niestety projekt nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i władze sieci zdecydowały się na jego zamknięcie, przyznając, że nie widzą szans, by sklep przynosił zyski.

- To była bardzo trudna decyzja, ale jest to niezbędny krok w kierunku stworzenia bardziej zrównoważonej oferty nieżywnościowej i rozwoju naszej firmy w przyszłości - powiedział Charles Wilson, jeszcze jako prezes Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tesco prowadzi także drugi e-sklep z artykułami spożywczymi. Mimo tego w ofercie Tesco.com można znaleźć ponad 2 tys. produktów niezwiązanych z jedzeniem, a po zamknięciu Tesco Direct firma ma nadzieję rozszerzyć te ofertę.

Jak przy każdym zamykaniu placówek i w tym przypadku wisi nad pracownikami widmo zwolnień. W tym przypadku pracę może stracić nawet 500 osób.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne