Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii

Brytyjska sieć supermarketów postanowiła zamknąć Tesco Direct - e-sklep oferujący produkty non-food. Od 9 lipca na stronie nie można składać zamówień, a pracę może stracić 500 osób.

Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii
Tesco zamkęło e-sklep w Wielkiej Brytanii (FORUM)

Tesco Direct działało od 2006 roku i miało być konkurencją dla takich koncernów jak np. Amazon. W ofercie można było znaleźć odzież, sprzęty AGD, elektronikę czy meble. Niestety projekt nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i władze sieci zdecydowały się na jego zamknięcie, przyznając, że nie widzą szans, by sklep przynosił zyski.

- To była bardzo trudna decyzja, ale jest to niezbędny krok w kierunku stworzenia bardziej zrównoważonej oferty nieżywnościowej i rozwoju naszej firmy w przyszłości - powiedział Charles Wilson, jeszcze jako prezes Tesco w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tesco prowadzi także drugi e-sklep z artykułami spożywczymi. Mimo tego w ofercie Tesco.com można znaleźć ponad 2 tys. produktów niezwiązanych z jedzeniem, a po zamknięciu Tesco Direct firma ma nadzieję rozszerzyć te ofertę.

Jak przy każdym zamykaniu placówek i w tym przypadku wisi nad pracownikami widmo zwolnień. W tym przypadku pracę może stracić nawet 500 osób.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.