Tarcza antykryzysowa a handel w niedzielę

Tarcza antykryzysowa zmienia zasady funkcjonowania sklepów w niedzielę. Zakaz handlu zostaje utrzymany, ale pracy w sklepach już nie.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Zgodnie z artykułem 15i ustawy o tarczy antykryzysowej, zakaz wykonywania czynności związanych z handlem, polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towarów pierwszej potrzeby nie obowiązuje w niedzielę. Przepis ten dotyczy zarówno właścicieli sklepów, jak i pracowników.

Zwolnienie to nie obowiązuje natomiast w niedziele, w które przypadają święta (np. Wielkanoc, a w tym roku także święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Wszystkich Świętych).

www.bankier.pl/tarcza-antykryzysowa - nowy serwis specjalny Bankier.pl
www.bankier.pl/tarcza-antykryzysowa - nowy serwis specjalny Bankier.pl

Tym samym utrzymane zostały wprowadzone w 2018 r. ograniczenia w handlu w niedzielę. Zakaz handlu w 2020 roku nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia (26.01), kwietnia (26.04), czerwca (28.06) i sierpnia (30.08), a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie (13 i 20.12) i w niedzielę przed Wielkanocą (05.12).

W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby osób, które mogą przebywać w sklepach (maksymalnie trzy osoby na jedną istniejącą w sklepie kasę, która nie musi być w danej chwili czynna), niektóre sieci wydłużają godziny handlu. Na taki ruch zdecydowały się już m.in. Biedronka i Lidl.

MZ

Właścicielka kwiaciarni otrzymała fakturę na złotówkę za wynajem lokalu. „Byłam w szoku”

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 loosac

Komunisci z PIS stwierdzili, ze gospodarka to takie cos co w sumie niepotrzebne jest i trzeba zlikwidowac. A na pińć set plus to się kasę wydrukuje xD

! Odpowiedz
2 7 antek10

Pislam. Człowiek powinien sam wybierać co chce robić w niedziele. Pracowac czy spedzać wolny czas w kościele. Zrobili z tego kraju republikę PISLAMSKĄ.

! Odpowiedz
2 0 gronostaj

Oni chyba nie rozumieją, że zakaz handlu w tym momencie to przyspieszanie kryzysu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil