REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

TFI PZU zaoferuje fundusze pasywne we współpracy z Goldman Sachs Asset Management

2020-01-23 14:11, akt.2020-01-23 15:09
publikacja
2020-01-23 14:11
aktualizacja
2020-01-23 15:09
TFI PZU zaoferuje fundusze pasywne we współpracy z Goldman Sachs Asset Management
TFI PZU zaoferuje fundusze pasywne we współpracy z Goldman Sachs Asset Management
fot. bluebay / / Shutterstock

TFI PZU we współpracy z Goldman Sachs Asset Management (GSAM ) zaoferuje do sprzedaży nowe unikatowe fundusze pasywne typu feeder - poinformowała grupa PZU w czwartkowym komunikacie.

Dodatkowo TFI PZU uruchamia subfundusz inPZU Akcje CEEplus, który powstał przy współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych i w oparciu o indeks GPW CEEplus.

Trzy nowe fundusze pasywne będą dostępne na platformie inPZU.

"Celem współpracy PZU z GSAM jest wykorzystanie kluczowych kompetencji każdej z firm. GSAM wnosi doświadczenie wiodącej na świecie firmy inwestycyjnej, natomiast PZU oferuje unikatowe zdolności zarządzania aktywami w Polsce i regionie Europy Środkowowschodniej. Ogłoszona kilka miesięcy temu współpraca wchodzi w życie, co cieszy mnie tym bardziej, że dowodzi zaufania GSAM do naszej stabilnej pozycji Grupy PZU. Jestem dumny, że PZU gra w inwestycyjnej lidze mistrzów" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Informację o nowych funduszach ogłoszono w trakcie debaty "CEEPlus Indeks: Szanse i korzyści dla Europy Środkowowschodniej i inwestorów", w której uczestniczyła między innymi Sheila Patel, CEO, Goldman Sachs Asset Management.

"Cieszymy się perspektywą współpracy z PZU, dzięki której ich klienci będą mieć jeszcze szerszy wybór produktów inwestycyjnych. Polska to atrakcyjny rynek dla usług z zakresu zarządzania aktywami. Społeczeństwo staje się coraz zamożniejsze, a zapotrzebowanie na rozwiązania inwestycyjne rośnie. Dzięki tym produktom klienci w Polsce będą mogli lokować środki na międzynarodowych rynkach, korzystając z kompetencji wypracowanych dekadami doświadczeń" - mówi cytowana w komunikacie Sheila Patel z GSAM.

Grupa PZU informuje, że w ramach współpracy TFI PZU będzie dążyć do udostępnienia swoim klientom produktów zarządzanych lub współzarządzanych przez GSAM w swojej sieci dystrybucji. To założenie odnosić się będzie mogło m.in. do oferowania wspólnych innowacyjnych rozwiązań inwestycyjnych na platformie inPZU.pl. Tak jak w przypadku pozostałych funduszy indeksowych, na tej platformie, nie będą pobierane opłaty za nabycia i odkupienia jednostek uczestnictwa.

Subfundusz inPZU Akcje CEEplus powstał przy współpracy z GPW i w oparciu o nowostworzony indeks GPW CEEplus.

"Kraje Europy Środkowej i Wschodniej są strefą najwyższego wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej. Coraz więcej inwestorów pyta nas o możliwości skorzystania z tego dynamicznego rozwoju. Naszą odpowiedzią jest CEEPlus – indeks Trójmorza. Kupując jeden instrument finansowy inwestor ma udział w rozwoju ponad 100 największych i najbardziej płynnych spółek z Chorwacji, Czech, Polski, Słowenii, Rumunii i Węgier" - powiedział cytowany w komunikacie Marek Dietl, prezes GPW.

"Kolejne kraje dołączą wkrótce, a w dalszych planach mamy utworzenie indeksu spółek regionalnych, które uwzględniają kryteria ESG w swojej strategii rozwoju" - dodał.

Indeks CEEplus jest publikowany od 4 września 2019 roku na podstawie wartości portfela największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na giełdach z regionu Europy Środkowej z Chorwacji, Czech, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. (PAP)

pif/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki