REKLAMA

Szwecja: Ośrodki dla uchodźców nie będą jawne z obawy przed atakami

2015-10-29 10:25
publikacja
2015-10-29 10:25

W związku z falą podpaleń ośrodków dla uchodźców w Szwecji miejsca, gdzie będą oni umieszczani, nie będą podawane do publicznej wiadomości - poinformowały władze. W ciągu ostatnich miesięcy ośrodki płonęły już kilkanaście razy.

/ Parlament Europejski

"Zdecydowaliśmy, że to, gdzie są zlokalizowane ośrodki azylowe, będzie od teraz poufną informacją. Nie będziemy już udostępniali listy lokalizacji" - powiedziała Johanna Uhr z Urzędu ds. Migracji - dziennikowi "Telegraph".

Przeciwne jakiejkolwiek migracji prawicowo-populistyczne ugrupowanie Szwedzcy Demokraci opublikowało w ub. tygodniu na Facebooku listę ośrodków dla uchodźców w okolicach miasta Lund, co spotkało się z powszechną krytyką.

"To nic innego niż zachęcanie do przestępstw z nienawiści" - powiedziała dziennikowi "Expressen" socjaldemokratyczna posłanka Veronica Palm.

W poniedziałek doszło w Lund do pożaru ośrodka przeznaczonego dla nieletnich azylantów.

Śledztwo w sprawie serii podpaleń prowadzi wspólnie policja i agencja ds. bezpieczeństwa narodowego Sapo.

Szwecja licząca 9,8 mln mieszkańców, z czego 16 proc. to ludność obcego pochodzenia, gwarantuje azyl wszystkim syryjskim uchodźcom, których kilkuset przybywa na szwedzką ziemię każdego dnia. Kraj ten, który przyciąga też wielu Afgańczyków, Irakijczyków czy Erytrejczyków, jest tym państwem UE, które proporcjonalnie do liczby ludności przyjmuje najwięcej migrantów. W tym roku ma ich przybyć ok. 190 tysięcy.(PAP)

kot/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~as
Przyjmują i będą przyjmować, bezapelacyjnie do samego końca - Szwecji.
~spostrzegawczy
To pod ziemię ich schowaja , czy wywioza na koło podbiegunowe ? Z drugiej strony Szwecja to taki nowoczesny i tolerancyjny kraj...
~lkan
To dopiero będą się integrowali!
~pipiripi
Przeciez te osrodki podpalaja imigranci zeby przeniesc sie do mieszkan.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki