Rekordowa nagroda dla szefa Xiaomi

Założyciel i szef Xiaomi Lei Jun dostanie rekordową nagrodę w wysokości... prawie miliarda dolarów. Zostanie ona wypłacona w akcjach spółki, a przeznaczona ma być na cele charytatywne.

(fot. Bobby Yip / Reuters)

Xiaomi - chiński producent smartfonów - zdobywa w Polsce coraz większą popularność, kusząc klientów dość niskimi cenami telefonów (w porównaniu do sprzętu innych koncernów). To nie jedyna chińska marka obecna na naszym rynku - od 31 stycznia do oficjalnej sprzedaży weszły także produkty Oppo.

Za międzynarodowy rozwój i duże zyski zarząd Xiaomi postanowił wynagrodzić szefa koncernu. Lei Jun otrzyma pakiet ponad 636 mln akcji spółki, który - według kursu z wtorku - warty jest 962 mln dolarów.

Nagroda ta jest niewiele niższa niż całoroczny zysk Xiaomi, który w 2018 roku wyniósł 1,3 mld dolarów. Jak zadeklarował Jun, całość - po odliczeniu opłat i podatków - przeznaczy na cele charytatywne. Oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, do nagrody nie są wliczone dodatki i roczna pensja, które normalnie otrzymuje.

Dodatkowe wynagrodzenie Juna jest największą nagrodą, jaką kiedykolwiek przyznano szefom firm technologicznych. Chińczyk zrzucił z pierwszego miejsca Evana Spiegela, szefa Snapchata, który w 2018 roku otrzymał 637 mln dol. premii.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 jes

Przez fundację płaci się partyjnym aparatczykom. Bez tego nie byłoby firmy.

! Odpowiedz
3 31 infinum

jak sie ma znajomych w różnych fundacjach i stowarzyszeniach, to nic dziwnego, że pieniądze pójdą na działalność charytatywną. Obecnie cele charytatywne to taki synonim dla unikania opodatkowania.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.