REKLAMA

Stabilna sytuacja w Bogdance z związku z koronawirusem

2020-09-28 11:28
publikacja
2020-09-28 11:28
materiały dla mediów

Sytuacja w Bogdance, gdzie wykryto ognisko koronawirusa, jest stabilna, nie powoduje ograniczeń w ruchu kopalni - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe spółki.

"Aktualna sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem w LW Bogdanka jest stabilna, a w większości przypadków do zakażenia naszych pracowników dochodzi poza zakładem pracy. W spółce funkcjonuje sztab kryzysowy, który szczegółowo analizuje każdą sytuację i ściśle współpracuje z instytucjami państwowymi" - poinformował PAP Biznes Marcin Kujawiak, główny specjalista ds. komunikacji korporacyjnej w Bogdance.

Jak poinformował, spółka pozostaje w ścisłym kontakcie z Sanepidem.

"Z najwyższą starannością podchodzimy do przestrzegania wdrożonych w spółce procedur, które pozwalają nam zachować ciągłość działania we wszystkich obszarach. Obecna sytuacja nie powoduje ograniczeń w ruchu, a tym bardziej konieczności wstrzymania prac zakładu górniczego" - dodał Kujawiak.

Ognisko koronawirusa w kopalni Bogdanka jest w fazie rozwojowej. Lubelski sanepid podał w niedzielę, że potwierdzono 20 przypadków zakażenia. Kwarantannie poddanych jest 150 osób, przebadanych 89, a 16 osób znajduje się w izolacji domowej.

Według danych z 27 września, łącznie na Lubelszczyźnie stwierdzono dotąd 2.487 przypadków koronawirusa, 611 jest aktywnych. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki