REKLAMA

Syria: co najmniej 44 cywilów zginęło w nalotach

2016-04-19 17:49
publikacja
2016-04-19 17:49
fot. Abdalrhman Ismail / FORUM

Co najmniej 44 osoby zginęły we wtorek w nalotach, przeprowadzonych najpewniej przez syryjskie siły rządowe, na dwa zatłoczone targowiska w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Obserwatorium pisze, że doszło tam do prawdziwej masakry ludności cywilnej.

Co najmniej 37 osób zginęło na targu warzywnym w Maret al-Noman, a co najmniej siedem - na targu rybnym w miejscowości Kafranbel.

W tej samej prowincji troje dzieci zginęło w wyniku przeprowadzonego przez dżihadystów ostrzału miejscowości Kafraja, która jest w Idlib jednym z ostatnich bastionów sił wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Prowincję od marca 2015 roku kontrolują rebelianci z Frontu al-Nusra, czyli odłamu Al-Kaidy. Nie jest on objęty obowiązującym od 27 lutego zawieszeniem broni między siłami rządowymi a rebeliantami.

AFP pisze, że walki syryjskiej armii z opozycją koncentrują sie teraz w kontrolowanej przez władze w Damaszku prowincji Latakia, gdzie siły opozycji przystąpiły do ofensywy przeciwko wojskom reżimu, którym zarzucają łamanie rozejmu.

W poniedziałek w ramach protestu przeciwko pogarszającej się sytuacji w Syrii reprezentujący opozycję na trwających w Genewie negocjacjach Wysoki Komitet Negocjacyjny (HNC) poinformował, że do czasu spełnienia przez stronę rządową konkretnych warunków nie będzie na razie brał udziału w rozmowach. Opozycja domaga się dostarczenia potrzebującym zagranicznej pomocy humanitarnej, powstrzymania się od atakowania obszarów zamieszkanych przez ludność cywilną oraz uwolnienia niektórych więźniów.

Eskalacja przemocy, do jakiej dochodzi w ostatnich dniach w Syrii, stawia pod znakiem zapytania rozejm wynegocjowany przez USA i Rosję. (PAP)

kot/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~marko
Najpewniej ale nie na pewno?Najpewniej dojdzie do zamkniecia wreszcie tych nierzetelnych mediow podajacych coraz wieksze bzdury, to co piszecie przekracza juz wszelkie granice obiektywnych wiadomosci

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki