REKLAMA

Strategia EMC IM bez zmian, spółka planuje kolejne przejęcia szpitali - Gerber

2014-07-17 21:53
publikacja
2014-07-17 21:53

Pomimo zmian w zarządzie, dotychczasowa strategia EMC Instytut Medyczny pozostaje aktualna, a spółka chce przyspieszyć tempo przejmowania kolejnych placówek medycznych - poinformował PAP Piotr Gerber, prezes i założyciel EMC IM, a od września przewodniczący jej rady nadzorczej.

W czwartek po południu EMC IM poinformowała, że Piotr Gerber z dniem 31 sierpnia przestanie pełnić funkcję prezesa EMC Instytut Medyczny i przejdzie do rady nadzorczej spółki.

"Strategia rozwoju polegająca na przejmowaniu, modernizacji i reorganizacji kolejnych szpitali i przychodni pozostaje aktualna. (...) Działanie w ramach sieci ma przyczyniać się do wzrostu rentowności grupy dzięki dalszej centralizacji takich działań jak księgowość, kadry, wspólne zakupy sprzętu oraz leków" - poinformował PAP Gerber.

Dodał, że EMC IM zamierza zwiększyć tempo przejmowania kolejnych placówek medycznych.

"W ciągu ostatniego roku do Grupy dołączyły dwa duże podmioty prowadzące szpital w Kwidzynie i Lubinie, co zwiększyło skonsolidowane przychody o kilkadziesiąt proc. Chcemy dalej kontynuować rozwój i przyspieszyć tempo tego procesu. Dlatego w porozumieniu z wiodącymi akcjonariuszami zdecydowałem o przejściu do rady nadzorczej na stanowisko przewodniczącego" - powiedział Gerber.

"Pozwoli mi to skupić się na pozyskiwaniu nowych placówek, ich reorganizacji i modernizacji, bez konieczności koncentrowania się na bieżącej działalności EMC Instytut Medyczny" - dodał.

Gerber poinformował, że z pozycji przewodniczącego rady nadzorczej EMC IM, zamierza poświęcić więcej czasu na wdrażanie projektów innowacyjnych w grupie.

"Jednym z nich jest powstające obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe w nowym budynku Szpitala Geriatrycznego w Katowicach" - powiedział.

Zgodnie z komunikatami EMC IM, od września nowym prezesem spółki zostanie Agnieszka Szpara, była prezes sieci Medicover.

"W związku z osiągnięciami w karierze zawodowej liczę także, że nowa pani prezes przyczyni się do wzmocnienia segmentu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, który już dziś stanowi jedną czwartą przychodów Grupy EMC" - powiedział Gerber.

Po ubiegłorocznych zmianach w akcjonariacie, największym akcjonariuszem EMC IM jest Penta, która kontroluje 73,5 proc. głosów na walnym EMC, zaś drugim co do wielkości akcjonariuszem jest PZU, które ma 25,4 proc. (PAP)

kam/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki