REKLAMA

Strategia EMC IM bez zmian, spółka planuje kolejne przejęcia szpitali - Gerber

2014-07-17 21:53
publikacja
2014-07-17 21:53

Pomimo zmian w zarządzie, dotychczasowa strategia EMC Instytut Medyczny pozostaje aktualna, a spółka chce przyspieszyć tempo przejmowania kolejnych placówek medycznych - poinformował PAP Piotr Gerber, prezes i założyciel EMC IM, a od września przewodniczący jej rady nadzorczej.

W czwartek po południu EMC IM poinformowała, że Piotr Gerber z dniem 31 sierpnia przestanie pełnić funkcję prezesa EMC Instytut Medyczny i przejdzie do rady nadzorczej spółki.

"Strategia rozwoju polegająca na przejmowaniu, modernizacji i reorganizacji kolejnych szpitali i przychodni pozostaje aktualna. (...) Działanie w ramach sieci ma przyczyniać się do wzrostu rentowności grupy dzięki dalszej centralizacji takich działań jak księgowość, kadry, wspólne zakupy sprzętu oraz leków" - poinformował PAP Gerber.

Dodał, że EMC IM zamierza zwiększyć tempo przejmowania kolejnych placówek medycznych.

"W ciągu ostatniego roku do Grupy dołączyły dwa duże podmioty prowadzące szpital w Kwidzynie i Lubinie, co zwiększyło skonsolidowane przychody o kilkadziesiąt proc. Chcemy dalej kontynuować rozwój i przyspieszyć tempo tego procesu. Dlatego w porozumieniu z wiodącymi akcjonariuszami zdecydowałem o przejściu do rady nadzorczej na stanowisko przewodniczącego" - powiedział Gerber.

"Pozwoli mi to skupić się na pozyskiwaniu nowych placówek, ich reorganizacji i modernizacji, bez konieczności koncentrowania się na bieżącej działalności EMC Instytut Medyczny" - dodał.

Gerber poinformował, że z pozycji przewodniczącego rady nadzorczej EMC IM, zamierza poświęcić więcej czasu na wdrażanie projektów innowacyjnych w grupie.

"Jednym z nich jest powstające obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe w nowym budynku Szpitala Geriatrycznego w Katowicach" - powiedział.

Zgodnie z komunikatami EMC IM, od września nowym prezesem spółki zostanie Agnieszka Szpara, była prezes sieci Medicover.

"W związku z osiągnięciami w karierze zawodowej liczę także, że nowa pani prezes przyczyni się do wzmocnienia segmentu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, który już dziś stanowi jedną czwartą przychodów Grupy EMC" - powiedział Gerber.

Po ubiegłorocznych zmianach w akcjonariacie, największym akcjonariuszem EMC IM jest Penta, która kontroluje 73,5 proc. głosów na walnym EMC, zaś drugim co do wielkości akcjonariuszem jest PZU, które ma 25,4 proc. (PAP)

kam/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki