Strategia Banku Pocztowego ma być gotowa do końca czerwca

Nowa strategia Banku Pocztowego, która będzie zawierać między innymi wysokość koniecznego dokapitalizowania, zostanie przez zarząd przedstawiona radzie nadzorczej pod koniec czerwca tego roku - poinformował w środę dziennikarzy prezes banku Sławomir Zawadzki.

"Strategię będziemy zatwierdzać na koniec czerwca z radą nadzorczą i wierzę, że uzyska akceptację. (...) W strategii będziemy mówili między innymi o potrzebach kapitałowych, a sposoby dokapitalizowania będziemy ustalać z akcjonariuszami. Już o tym rozmawiamy" - powiedział Zawadzki.

"Wysokość (dokapitalizowania - PAP) na pewno będzie określona w strategii, a jeśli chodzi o formy, to też będziemy starali się coś zaproponować" - dodał.

Prezes przypomniał, że Bank Pocztowy wypracował za ubiegły rok 2,5 mln zł zysku. "Te zyski nie pozwolą nam na dynamiczny rozwój. Potrzebujemy dokapitalizowania" - stwierdził.

Według Zawadzkiego, Bank Pocztowy uzupełnia system finansowy i nie konkuruje z wielkimi graczami, a w mniejszych miejscowościach zapewnia prostą dostępność do usług finansowych.

Większościowym akcjonariuszem Banku Pocztowego jest Poczta Polska. Pakiet mniejszościowy kontroluje PKO BP.(PAP)

pif/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil