REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Spór w PKP Cargo. Maszyniści odłożyli rokowania płacowe, "by nowy prezes zorientował się w możliwościach"

2022-04-15 16:07
publikacja
2022-04-15 16:07
Dodaj Bankier.pl w Google

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce zdecydował o odłożeniu do 27 kwietnia rokowań płacowych w PKP Cargo - wynika z dokumentu zamieszczonego na stronie związkowców.

Spór w PKP Cargo. Maszyniści odłożyli rokowania płacowe, "by nowy prezes zorientował się w możliwościach"
Spór w PKP Cargo. Maszyniści odłożyli rokowania płacowe, "by nowy prezes zorientował się w możliwościach"
fot. Elzbieta Krzysztof / / Shutterstock

"Podjęliśmy decyzję w sprawie wyrażenia zgody na odłożenie do 27.04.2022 r. rokowań (płacowych - PAP), by nowy prezes zorientował się w możliwościach spółki. Mamy nadzieję, że w wyznaczonym wspólnie terminie podpiszemy porozumienie bądź protokół rozbieżności i wejdziemy w fazę mediacji" - napisano w oświadczeniu związku maszynistów.

Jak wskazali związkowcy, to reakcja na apel nowego prezesa o zawieszenie akcji protestacyjnej.

"Trzeba pamiętać, że w tematach wzrostu wynagrodzeń i planów naprawczych spółki czekają nas trudne negocjacje" - napisano w oświadczeniu.

PKP Cargo poinformowało w środę, że rada nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu firmy Dariusza Seligę. W skład zarządu powołano też Zenona Kozendrę, powierzając mu funkcję członka zarządu - przedstawiciela pracowników spółki.

Wakacje na giełdzie

Obecnie skład zarządu PKP Cargo przedstawia się następująco: Dariusz Seliga (prezes), Marek Olkiewicz (członek zarządu ds. operacyjnych), Zenon Kozendra (członek zarządu przedstawiciel pracowników).

Na początku marca tego roku związki zawodowe w PKP Cargo wszczęły spór zbiorowy wobec odmowy spełnienia wysuniętych przez organizacje związkowe żądań dot. wdrożenia 1 kwietnia tego roku podwyżki w wynagrodzeniu zasadniczym w wysokości 600 zł dla pracowników objętych układem zbiorowym.

PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i czołowym operatorem w Unii Europejskiej. Jako Grupa oferuje usługi logistyczne, łącząc transport kolejowy (największa flota taboru w Polsce), samochodowy oraz morski. Świadczy samodzielne przewozy towarowe dla kilku tysięcy klientów na terenie Polski oraz Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier, Litwy i Słowenii.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Kupuj, trzymaj, sprzedaj. Rekomendacje dla akcji z GPW 33/2026
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca, płaca i kariera

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki