Spółka ePłatności i firma RPDP na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Spółka ePłatności i firma RPDP Robert Paszkowski trafiły na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował w poniedziałek rzecznik KNF Jacek Barszczewski.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Jak podała KNF, w przypadku ePłatności sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Andrychowie, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Zawiadomienie dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Spółka była wpisana do rejestru biur usług płatniczych od 11 kwietnia 2018 r. do 10 lipca 2019 r.

Oświadczenie spółki ePłatności

Niniejsze zgłoszenie dotyczy historycznej działalności naszej spółki w charakterze Biura Usług Płatniczych, którą prowadziła od kwietnia do grudnia 2018 roku. 

W chwili obecnej spółka działa w charakterze Małej Instytucji Płatniczej (MIP10/2018), względem której Komisja Nadzoru Finansowego nie ma żadnych zastrzeżeń. 

Co istotne, spółka przed rozpoczęciem swojej działalności w charakterze Biura Usług Płatniczych wystosowała do KNF zapytanie, czy planowana działalność mieści się w obszarze kompetencji, którą może podejmować Biuro Usług Płatniczych. Dnia 24 listopada 2017 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wystosował odpowiedź, w której jasno wskazał, że BUP może wykonywać usługi przekazu pieniężnego także w formie bezgotówkowej, czyli takiej, jaką prowadzi spółka ePłatności.

W związku z opisaną powyżej sytuacją, w dniu jutrzejszym podejmiemy próbę kontaktu z UKNF celem jej wyjaśnienia. Pragniemy także uspokoić, że bieżąca działalność spółki nie jest w żadnym stopniu powiązana z przedmiotowym wpisem.

Druga firma to RPDP Robert Paszkowski z siedzibą w Warszawie (działalność prowadzona za pośrednictwem serwisu internetowego rushpay.pl). Jak czytamy w komunikacie, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Firma była wpisana do rejestru biur usług płatniczych od 26 maja 2017 r. do 5 sierpnia 2019 r.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku, do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Czarna lista nadzoru. Wszystko, co trzeba wiedzieć o liście ostrzeżeń publicznych KNF

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 pankracy99

A jak mam takie pytanko... A co się stało z ustawą antylichwiarską...? Ponoć tak Dojna Zmiana była napalona, żeby tą ustawę uchwalić. Lobbyści zadziałali, że ustawa zamieciona pod dywan? Czy co?

! Odpowiedz
0 3 xerexo

-błagam o pomoc.
Wystarczy udostępnienie

https://pomagam.pl/andrzejkulis

! Odpowiedz
0 7 gosiak5

Nagle KNF się uaktywnił ! Może niech zweryfikuje sprawę Bumechu , Krezusa , KCI , Altusa , Velto , Skotanu i setki podobnych , którzy się bujają od lat wielu

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 momenoreb

a co z Chrzanowskim? Dostal juz te 40.000.000?

! Odpowiedz
10 9 binio66

ePłatności to przecież marka HotPay, a jej prezes Kamil Karcz dostał nawet karę od UOKiK za "Fikcyjne konkursy w internecie".. takie Polskie Państwo. Zamiast wsadzić do więzienia to kary nakłada, a obywatele tracą pieniądze.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne