Solaris ma kontrakty na dostawę 99 autobusów do Norwegii

Solaris Bus & Coach pozyskał dwa kontrakty na dostawę łącznie 99 autobusów dla firm obsługujących transport publiczny w Oslo i okolicach, podała spółka.

Solaris ma kontrakty na dostawę 99 autobusów do Norwegii. Na zdj. autobusy marki Solaris we flocie wrocławskiego MPK
Solaris ma kontrakty na dostawę 99 autobusów do Norwegii. Na zdj. autobusy marki Solaris we flocie wrocławskiego MPK (Materiały dla mediów)

"Pierwsze z zamówień dotyczy aż 75 sztuk Urbino w wersji o długości 18,75 metra. Ich odbiorcą będzie firma Unibuss. Wydłużone autobusy przegubowe trzeciej generacji zostaną wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6 marki DAF. Tę samą jednostkę napędową będą posiadać 24 sztuki Urbino 12 nowej generacji, które w ramach przetargu kupiła firma Nobina" - czytamy w komunikacie.

Dostawy w ramach obu umów planowane są na I kwartał 2017 r.

Autobusy będą wykorzystywać biopaliwo typu HVO. Wyposażone będą w siedzenia typu międzymiastowego.

"To bardzo duże i prestiżowe zamówienia. Wygranie ich przez firmę Solaris pokazuje, że nasza marka cieszy się zaufaniem klientów w Norwegii, za co możemy im tylko podziękować oraz zapewnić, że otrzymają pojazdy, które spełnią oczekiwania zarówno kierowców, jak i pasażerów" - powiedział Eberhard Wolters, członek zarządu Solarisa odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i after sales, cytowany w komunikacie.

Po realizacji dostaw planowanych na początek przyszłego roku w Norwegii będzie łącznie 468 autobusów Urbino, a Solaris powróci tym samym na czołową pozycję w rankingu dostawców niskopodłogowych autobusów miejskich do tego kraju, wskazano także.

Solaris Bus & Coach jest polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 14 tys. pojazdów, które jeżdżą po drogach 30 krajów w ponad 600 miastach.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~WD40

Lepiej więcej niż mniej ;)

! Odpowiedz
1 0 ~ooooo

Solaris to już nie jest firma polska po zmianach to firma niemiecka w Polsce.

! Odpowiedz
0 6 ~rei

Brawa i powodzenia w kolejnych kontraktach...

! Odpowiedz
0 3 ~BUSOMAT_PL

Im więcej autobusów tym lepiej.

! Odpowiedz
3 22 ~Polakmały

Czy zamiast after sales nie można było napisać obsługa posprzedażowa? Czy Wy tam w Bankierze chodzicie do kuchni czy do kitchen?

! Odpowiedz
1 1 ~niepelnosprawny_org

jaka pozycja w rankingu europejskim, światowym?

! Odpowiedz
2 2 ~zez

W 2015 wyprodukowano w świecie 200 tysięcy autobusów, w tym w Europie ok. 32 tys. Solaris wyprodukował około 1300

! Odpowiedz
4 4 ~zez

Dobra wiadomość, szkoda tylko że Solaris to tylko monter podzespołów produkowanych gdzie indziej - wszystko oprócz podwozia jest importowane a sam Solaris jest konkurencyjny tylko dlatego, że koszty pracy w Polsce są niższe

! Odpowiedz
1 13 ~Szejk

Jednym z głównych powodów dla których solaris wygrywa kontrakty jest to że nie produkuje własnych silników. Dlatego może bardziej elastycznie dostosować produkt pod klienta.
Koszty pracy też niższe, ale sam fakt "że to tylko monter" w niczym im nie ujmuje - teraz to już prawie norma na świecie...

! Odpowiedz
0 7 ~zez odpowiada ~Szejk

Absolutnie nie miałem zamiaru umniejszać sukcesu Solarisa. Chciałem raczej dać do zrozumienia, że nie może korzystać z polskich podzespołów, bo w Polsce takich się nie produkuje

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne