REKLAMA

Skonfiskowano sześć kotów, które miały być wykorzystywane do prania pieniędzy

2021-03-16 19:57
publikacja
2021-03-16 19:57
Skonfiskowano sześć kotów, które miały być wykorzystywane do prania pieniędzy
Skonfiskowano sześć kotów, które miały być wykorzystywane do prania pieniędzy
fot. Dmitry Serebryakov / / Forum/TASS

Sześć kotów z rodowodem, które miały być wykorzystywane do prania pieniędzy, skonfiskowano podczas nalotu na siatkę narkotykową - poinformowała we wtorek tajlandzka policja. Obrońcy praw zwierząt protestują przeciw planowi sprzedaży kotów na aukcji.

Koty, w tym pięć rasy szkocki zwisłouchy i jeden bengalski, zostały skonfiskowane w poniedziałek po nalocie na dom w prowincji Rayong należący do kobiety podejrzanej o udział w handlu narkotykami.

Kobieta, jedna z trzech osób, które władze próbowały aresztować od stycznia, uciekła przed przybyciem funkcjonariuszy. Policja zajęła jej dom, ziemię, samochód i sześć kotów, podejrzewając, że były one wykorzystywane do prania pieniędzy.

Koty mają zostać wystawione na aukcję w czasie trwania sprawy.

Pornchai Charoenwong, zastępca komendanta biura ds. narkotyków, powiedział agencji Reuters, że sześć kotów jest wycenianych nawet na kilkadziesiąt tysięcy batów (kilka tysięcy dolarów). Dodał, że jeśli kobieta przedstawi dowód, że nie była zaangażowana w działalność siatki narkotykowej, koty i inne aktywa zostaną jej zwrócone lub otrzyma zwrot pieniędzy z aukcji.

Sprawa wywołała debatę w mediach społecznościowych w Tajlandii dotyczącą tego, czy skonfiskowane zwierzęta powinny być wystawiane na aukcje. Grupy zajmujące się prawami zwierząt wezwały władze do zawieszenia planu przeprowadzenia licytacji i przekazania im kotów, aby mogły znaleźć im nowe domy.

„Sklepy zoologiczne będą ustawiać się w kolejce, aby je kupić, ale one nie powinny być ponownie sprzedawane. To zwierzęta domowe. To żywe istoty” - powiedział agencji Reuters Roger Lohanan, sekretarz generalny Thai Animal Guardians Association. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
uczen_manueli_g
Czy szczerbaty już wysłał swoich ludzi po koty?
niedorzeczny
"jeśli kobieta przedstawi dowód, że nie była zaangażowana w działalność siatki narkotykowej" - czyli domniemanie niewinności działa tam podobnie jak u nas. W ogóle całość wydaje się absurdalna. Zastosowanie kotów, a nawet szopów w pralni nie jest najlepszym pomysłem.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki