REKLAMA

SLD nie poprze Glińskiego

2013-02-22 18:06
publikacja
2013-02-22 18:06
SLD-Gliński-po spotkaniuSLD nie poprze kandydatury Piotra Glińskiego na premiera. Mimo przewidywalnego finału, spotkanie kandydata PiS z posłami SLD trwało ponad dwie godziny.

Leszek Miller poinformował, że profesor Gliński nie powinien mieć żadnych złudzeń.

Powiedział, że rząd ma większość i będzie miał ją również za trzy tygodnie i przypomniał, że SLD już wyraził swój sprzeciw wobec rządu głosując przeciwko udzieleniu wotum zaufania w ubiegłym roku.

Leszek Miller powiedział też, że - niezależnie od osobistych zalet profesora Glińskiego- SLD nie może zapomnieć o tym, że jest kandydatem rekomendowanym przez PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Według Piotra Glińskiego, dyskusja podczas spotkania była bardzo interesująca i szkoda, że nie było przy niej kamer. Profesor przyznał, że sprawy sporne przechodziły od razu do protokołu rozbieżności, ale poza tym- jego zdaniem- w większości spraw była zgoda. Według Piotra Glińskiego, zbieżność poglądów wystąpiła między innymi w sprawie potrzeby odblokowania Funduszu Pracy w celu walki z bezrobociem oraz w sprawie ulg inwestycyjnych na badania i rozwój.

Zgoda dotyczyła też jego zdaniem spraw socjalnych, polityki gospodarczej i stanu państwa. "To jest katastrofa" - podsumował kandydat PiS.

Leszek Miller przyznał, że SLD w niektórych kwestiach zgadza się z Piotrem Glińskim, ale dodał, że wielu innych się nie zgadza, "bo świat nie jest czarno-biały.

Kandydat PiS na premiera rządu technicznego zaprosił do rozmów wszystkie klubu oprócz Ruchu Palikota. W poniedziałek ma jeszcze rozmawiać z Solidarną Polską.

Debata w Sejmie nad wnioskiem PiS o wotum nieufności odbędzie się w marcu.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/I.Szczęsna/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki