REKLAMA

Rotterdam ma sposób na uciążliwą młodzież. Miasto odstrasza młodych... dźwiękiem

2021-08-01 06:00
publikacja
2021-08-01 06:00
Rotterdam ma sposób na uciążliwą młodzież. Miasto odstrasza młodych... dźwiękiem
Rotterdam ma sposób na uciążliwą młodzież. Miasto odstrasza młodych... dźwiękiem
fot. Jacob Lund / / Shutterstock

Władze Rotterdamu instalują w kilkunastu punktach miasta specjalne urządzenia emitujące dźwięk o wysokiej częstotliwości, który słyszą wyłącznie młodzi ludzie do 25. roku życia. Mają być one włączane w nocy tam, gdzie młodzież jest "zbyt uciążliwa".

Urządzenia zwane "komarami" są używane w Holandii od 15 lat - przypomina lokalny portal Rijnmond. "Komary" emitują nieprzyjemny w odbiorze dźwięk o wysokiej częstotliwości. Mogą go usłyszeć niemal wyłącznie osoby do 25. roku życia, ponieważ wraz z wiekiem maleje zdolność odbierania wysokich tonów.

"Otrzymuję wiele zgłoszeń od mieszkańców, którym przeszkadza nocne hałasowanie młodzieży" – powiedział burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb, cytowany przez portal.

Aboutaleb zapowiedział rozmieszczenie urządzeń w tych częściach miasta, w których młodzi ludzie hałasują w nocy. "Komary" mają być włączane w godzinach 22:00-6:00. Dokładne miejsca, w których zostaną ustawione maszyny, nie są jeszcze znane.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
obserwator62
Ta zepsuta Holandia jest w czołówce klasyfikacji medalowej olimpiady w przeciwieństwie do Prawdziwej Polski. Jak oni to godzą: zepsucie i najwyższą jakość ?
bearcoin_net
A jakby w Polsce burmistrzem była Omenaa Mensah to też byście mówili że to nie polka bo imię i nazwisko nie brzmi po polsku?
pstrzezek
Widzę że kompleks polaczka ma się świetnie na tym forum. Burmistrz Rotterdamu Ahmed? Ale ubaw!! Burmistrz Londynu, Sadiq Khan? Prześmieszne. A jak polaczka nie chcą awansować za granicą? No uwzieli się i tyle. Te same zabawne ludki na froum cały czas utyskują na inne nacje. No ale jak w życiu nie wyszło to na kogoś Widzę że kompleks polaczka ma się świetnie na tym forum. Burmistrz Rotterdamu Ahmed? Ale ubaw!! Burmistrz Londynu, Sadiq Khan? Prześmieszne. A jak polaczka nie chcą awansować za granicą? No uwzieli się i tyle. Te same zabawne ludki na froum cały czas utyskują na inne nacje. No ale jak w życiu nie wyszło to na kogoś trzeba zrzucić ;))) O orzeł dumnie na piersi, i browar dziarsko w garści ;))) Uwielbiam
marekpoznan
Ahmed Aboutaleb, typowy Holender!
mararok
A jak ktoś po prostu mieszka w pobliżu takiego urządzenia i jest poniżej 25 to co ? Całą noc nie może spać bo to tam buczy ?
nostsherlock
Holendrzy zawsze byli nudni i im "nienuda" przeszkadzała, więc mnie to nie dziwi.
demeryt_69
Burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb - bezcenne!

For everything else is MasterCard :)

samsza
pies – od 16 do 47000–-65000 Hz, to oczywiste, że znęcają się nad psami...

https://www.dogandsport.pl/artykuly/jak-psy-sysza
demeryt_69
Poza tym nawaleni mają 'przytępiony' słuch, ale mózle nie mają o tym zielonego pojęcia :)
loool
A co na to TSUE ? Czy nękanie jednej grupy społecznej jest zgodne z prawem unijnym ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki