Rosyjscy przemytnicy sami wyremontowali sobie drogę

Rosyjscy przemytnicy wyremontowali drogę na granicy z Białorusią. Dzięki temu łatwiej będzie im przewozić kontrabandę ciężarówkami. Nowa trasa omija szerokim łukiem posterunek graniczny „Krasnaja Gorka”.

Przemytnicy sami wyremontowali sobie drogę na granicy Rosji i Białorusi
Przemytnicy sami wyremontowali sobie drogę na granicy Rosji i Białorusi (YAY Foto)

Sprawę opisała TASS. Zdaniem rosyjskiej agencji prasowej to właśnie przemytnicy stoją za remontem szutrowej drogi. Wygląda na to, że postanowili ułatwić sobie nielegalny proceder. Odnowiona trasa znajduje się w obwodzie smoleńskim, na granicy Rosji z Białorusią. Przemytniczy szlak nie prowadzi jednak do znajdującego się w tym miejscu punktu granicznego „Krasnaja Gorka”. Droga skutecznie omija wspomnianą kontrolę.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze FSB z wydziału ochrony granicy. Sprawcy wykonali solidną pracę – na drodze nie brakuje zatoczek służących do zawracania, pas drogowy został poszerzony, a trasa nadaje się do jazdy wielotonowymi ciężarówkami. Służby mają problem, ponieważ nie mają kompetencji do ustawienia trwałych blokad na trasie. Mogą tylko obserwować drogę i kontrolować przejeżdżające tamtędy pojazdy.

Wspomniany szlak przemytniczy znany jest już FSB. Wielokrotnie zatrzymywano tam tiry z polską żywnością, która objęta jest rosyjskimi sankcjami. Tamtejsze media często donosiły o buldożerach niszczących m.in. jabłka przemycone z Polski. W ciągu ostatniego roku w Rosji zutylizowano kilka tysięcy ton żywności przywożonej z krajów objętych embargiem.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~KK

Przecież Putinowi to jest na rękę.Dzięki przemytowi Lud będzie miał co jeść, mimo wprowadzonego embarga,. Zatem wielka Rosja jest samowystarczalna i nie potrzebuje jedzenia z europy. Gdyby chciał to by towarzystwo przemytnicze rozgonił w pył, ale tu jeszcze można na tym zarobić

! Odpowiedz
0 5 ~zapraszamydotrujki

nie napisali ile metrow/kilometrow ma ta droga.radio erewan

! Odpowiedz
5 28 ~dociekliwy

"W ciągu ostatniego roku w Rosji zutylizowano kilka tysięcy ton żywności przywożonej z krajów objętych embargiem." - powiedzcie to na przykład głodującym Afrykańczykom, albo samym Rosjanom, Ukraińcom, Białorusinom. Politycy żyją sobie w świecie oderwanym od rzeczywistości.

! Odpowiedz
12 17 ~wujek_dobra_rada

martw sie głodującymi Polakami a odpuść sobie resztę

! Odpowiedz
0 1 ~hehehe

Słowo 'zutylizowali' jest tutaj kluczem, jak by tyle utylizowali to by im paliwa do czołgów zabrakło! ;)

! Odpowiedz
3 93 ~Ron2000

Nie ma czegoś takiego jak przemyt - po prostu wolny handel wolnych ludzi bez haraczu.

! Odpowiedz
25 28 ~Korwinowiec

Ceł w ogóle nie powinno być, bo to jest ograniczenie. Powinien być wolny rynek. Kto chce uprawiać marihuanę niech uprawia,a państwu nic do tego. Tak samo jak z heroiną, kokainą. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

! Odpowiedz
2 64 ~taki_jeden

Jeśli państwo się nie miesza, to nawet w Rosji można mieć dobre drogi.

! Odpowiedz
0 36 ~Zigi

Jak widac nie tylko polak potrafi. A swoją droga plus za pomysłowość!

! Odpowiedz
0 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil