REKLAMA

Rosja nie będzie omawiać z USA kwestii zwrotu Krymu

2017-02-15 11:32
publikacja
2017-02-15 11:32

Rosja nie będzie omawiać z innymi państwami, w tym z USA, kwestii zwrócenia Krymu Ukrainie - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jak dodał, Moskwa będzie nadal przedstawiać partnerom, w tym Stanom Zjednoczonym, swoje argumenty w tej sprawie.

/ fot. Pavel Rebrov / Reuters

"Jeśli chodzi o zwrot Krymu, to temat ten nie będzie omawiany, ponieważ sprawa ta nie może być przedmiotem dyskusji. Rosja nie dyskutuje z partnerami zagranicznymi o kwestiach związanych z jej terytorium" - oświadczył Pieskow.

Przedstawiciel Kremla skomentował w ten sposób wypowiedź rzecznika Białego Domu, który oświadczył, że prezydent USA Donald Trump jasno dał do zrozumienia, iż oczekuje od Rosji zrzeczenia się kontroli nad półwyspem. Pieskow dodał, że temat statusu Krymu nie pojawił się w rozmowie telefonicznej prezydentów Władimira Putina i Trumpa pod koniec stycznia.

Pieskow powiedział również, że Putin "cierpliwie i konsekwentnie mówi o historii przewrotu na Ukrainie, który w znacznym stopniu sponsorowany był z zagranicy". Putin wyjaśnia partnerom Rosji "powody, które doprowadziły do tego, że mieszkańcy Krymu podjęli decyzję o szukaniu ochrony u Rosji i o tym, by stać się jej częścią" - oznajmił jego rzecznik.

Moskwa - jak dodał - będzie "na najróżniejszych szczeblach" nadal "w sposób konsekwentny i wyczerpujący" prezentować swoje stanowisko "również partnerom w Waszyngtonie". Pieskow powiedział, że Rosja liczy na nawiązanie kontaktów z USA i na możliwość, by "w sposób rzeczowy, spokojny i konstruktywny przedstawiać swoje argumenty partnerom amerykańskim".

Zapewnił ponadto, że Rosja będzie "dokładać maksymalnych wysiłków w celu deeskalacji konfliktu na Ukrainie i znalezienia rozwiązania politycznego".

Rosja zaanektowała należący do Ukrainy Krym w marcu 2014 roku w następstwie interwencji wojskowej oraz referendum niepodległościowego, którego wyników nie uznała ani Ukraina, ani Zachód.

Z Moskwy Anna Wróbel

awl/ akl/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~plutarch
Być może, nie wykluczam tego, Trump będzie sporym rozczarowaniem dla Kremla.
~Andre
Ruscy oddadzą Krym tylko wtedy gdy USA odda zagrabione po wojnie z Meksykiem stany Kalifornia, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Nevada, Utah, Wyoming, Kolorado ;)
~Niezawsimnaja
No a czy ty zdajesz sprawę ile Rosja by musiała oddać zagrabionej ziemi przecie to coś się jeszcze w XIII-XV wieku ograniczało do okolic Moskwy moze miało obszar dzisiejszej Polski.Pomyśl ruski trolu o tym
~ja
jest tu tylu ,,kremlowskich agentow,,ze o zetelnosci nie ma mowy.. p u t i n czekamy az oddaz wszystko z procentami ...,,JUZ NIEDLUGO ..PO PRZEWROCIE ..,,
~Głasnost
To saq pozyteczni idioci faszystowskiej dyktatury kremlowskiej siewcy faszyzmu i rosyjskiego rewizjonizmu .
~xyz
I prawidłowo że nie będzie rozmawiać.
~dyplomata
Podobno był incydent w Zatoce Meksykańskiej - rosyjskie samoloty latały niebezpiecznie blisko amerykańskiego niszczyciela. Amerykanie złożyli oficjalny protest.
~wera
Ale się śmierdząco zesrałam... to po pasztetowej z biedry :)

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki