REKLAMA

Resort energii wypędza stare auta z miast

2016-10-13 03:30
publikacja
2016-10-13 03:30
Resort energii wypędza stare auta z miast
Resort energii wypędza stare auta z miast
/ Bankier.pl

Ministerstwo Energii pokłada tak duże nadzieje w rozwoju rynku paliw alternatywnych i samochodów na prąd, że chce wprowadzić strefy niskich emisji w miastach. Wjazd do nich miałyby wyłącznie samochody elektryczne.

Taka propozycja znajduje się w konsultowanych "Krajowych ramach polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Samorządom pomysł bardzo się podoba. Wiele z nich od dawna rozważa stworzenie takich stref w ścisłych centrach miast. Dotychczas nie miały jednak do tego podstawy prawnej.

Nowe przepisy mogą jednak uderzyć także w samorządy, bowiem przewidują obowiązek wykorzystywania pojazdów niskoemisyjnych przez firmy realizujące usługi publiczne. A to pociągnie za sobą kosztowną wymianę taboru, a co za tym idzie podwyżki cen biletów. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Nino
A jakie normy spełniają VW skoro nie spełniają tych, która mają wpisane w papiery. Jaką mam gwarancję, że moje 17 letnie auto z LPG (silnik1,8), któremu nie słychać silnika nocą poza miastem po odejściu od niego na ponad 5 metrów nie jest naprawdę bardziej ECO, od tych nowych, które normy EURO maja na papierku i A jakie normy spełniają VW skoro nie spełniają tych, która mają wpisane w papiery. Jaką mam gwarancję, że moje 17 letnie auto z LPG (silnik1,8), któremu nie słychać silnika nocą poza miastem po odejściu od niego na ponad 5 metrów nie jest naprawdę bardziej ECO, od tych nowych, które normy EURO maja na papierku i jak są nowe. A po 30 tys, jak się przepala DPF (aby nie trzeba było go wymieniać) i biorą litr oleju silnikowego na każdy 1 tys. km - to ile one wypluwają trucizn, czy mieszczą się w jakichkolwiek normach ??? Wątpię. Przepisy o ekologii są OK, ale nie wtedy gdy producenci produkują złom i oszukują w normach, spalaniu, itd. - teraz to tylko skok na kasę i tyle.
~MD
rzetelność dziennikarska schodzi na psy
wiec zalaczam cytat wprost dotyczący założeń i prosze mi napisać gdzie z niego wynika ze tylko pojazdy elektryczne beda tam wjeżdzać. DLa nie umiejacych czytać ze zrozumieniem i logiką redaktorów dodam, ze jest tam mowa o widelkach w normach EURO co jasno wskazuje ze nie chodzi
rzetelność dziennikarska schodzi na psy
wiec zalaczam cytat wprost dotyczący założeń i prosze mi napisać gdzie z niego wynika ze tylko pojazdy elektryczne beda tam wjeżdzać. DLa nie umiejacych czytać ze zrozumieniem i logiką redaktorów dodam, ze jest tam mowa o widelkach w normach EURO co jasno wskazuje ze nie chodzi tylko o elektryczne samochody. Panowie i Panie mniej sensacji a wiecej rzetelności
transport elektryczny jest zeroemisyjny a nie niskoemisyjny

3.2. Wprowadzenie stref niskoemisyjnych w miastach z możliwością wjazdu do tych
stref dla pojazdów elektrycznych.

Wprowadzenie ustawowego obowiązku stworzenia przez władze aglomeracji
i obszarów gęsto zaludnionych obowiązku utworzenia stref niskoemisyjnego transportu.
Granice stref byłyby ustalane indywidualnie przez każde miasto. Strefy byłyby ustalane
uchwałami rad gmin na podstawie upoważnienia zawartego w ustawie. Wstępnie należałoby
nim objąć 32 aglomeracje i obszary gęsto zaludnione wymienione w niniejszym programie.
Standardy emisyjne powinny zostać określone w formie widełek i oparte o europejskie normy
emisji spalin.
Zmiana mogłaby być wprowadzona bądź poprzez zmianę ustawy – Prawo ochrony
środowiska bądź jako część nowej ustawy, która wdrażałaby dyrektywę 2014/94/UE.
~warszawiak
Zabronić słoikom jezdzić po Warszawie 10letnimi rzęchami
~Kusep
Nie rocznik decyduje czy czarny dym leci z rury. Niech na badaniach technicznych badają emisję spalin. Policja niech lepi mandaty kopciuchom
~Gdańsk
Najpierw niech z historycznych starówek np. w Gdańsku wyprowadzą stare trupy autokarów turystycznych, które rozjeżdżają Stare i Główne Miasto smrodząc i hałasując na potęgę. W innych miastach jest tak samo. Autokary turystyczne powinny parkować na obrzeżach dzielnic i na spacerek z buta zwiedzać, a nie zasmradzać Najpierw niech z historycznych starówek np. w Gdańsku wyprowadzą stare trupy autokarów turystycznych, które rozjeżdżają Stare i Główne Miasto smrodząc i hałasując na potęgę. W innych miastach jest tak samo. Autokary turystyczne powinny parkować na obrzeżach dzielnic i na spacerek z buta zwiedzać, a nie zasmradzać ludzi i niszczyć zabytki.
~Fred
A co z biznesem? Ma sie juz szykowac do przeprowadzki poza centrum?
~as
A Ursus zaciera ręce i buduje linie produkcyjne pod elektrowozy...
~ahim
Za parę lat Skoda też ma wypuścić auto elektryczne. Ciekawe czy Solaris też pójdzie w tę stronę.
~Ja odpowiada ~ahim
Elektryczna Skoda e-UP już od dawna jest produkowana w Bratysławskiej fabryce VW.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki