REKLAMA
DZIEŃ UE

Rekordowy poziom zadłużonych obywateli Brazylii

2023-06-03 14:00
publikacja
2023-06-03 14:00

Odsetek zadłużonych obywateli Brazylii osiągnął rekordowy poziom 40 proc. - wynika z danych opublikowanych przez Narodową Konfederację Właścicieli Placówek Handlowych (CNDL).

Rekordowy poziom zadłużonych obywateli Brazylii
Rekordowy poziom zadłużonych obywateli Brazylii
fot. ErenMotion / / Shutterstock

Brazylijskie stowarzyszenie obliczyło, że od kwietnia 2022 r. do kwietnia 2023 r. wśród dorosłych obywateli kraju doszło do 8-procentowego wzrostu liczby osób niezdolnych do spłaty długów.

Głównym powodem trudności w uregulowaniu zadłużenia jest według CNDL wysoki poziom odsetek kredytowych, który w kwietniu br. przekroczył średni poziom 13,7 proc.

W ciągu ostatniego roku, jak oszacowała organizacja reprezentująca handlowców, w ponad 214-milionowej Brazylii nastąpił blisko 19-procentowy wzrost liczby przypadków niespłacenia długu.

Z sondażu CNDL wynika, że 90 proc. zadłużonych Brazylijczyków w związku z trudnościami w spłacie zobowiązań finansowych doświadcza dyskomfortu psychicznego. Dla 72 proc. z nich przejawia się on bezsennością.

zat/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
monuz
Spotkałem wielu Brazylijczyków w Anglii. Solidni i pracowici. Umieją dobrze pracować jak mądrzejsi zorganizują im i kierują ich pracą (Anglicy). Niestety w Brazylii rządzą się sami i efektów brak. Na szczęście my w Polsce jesteśmy rządzeni przez Niemców, Holendrów, Szwedów itd., to mamy lepsze wyniki.
bha
Cóż..... Co się dziwić szczeg{lnie na tym coraz mocniej i mocniej dojnym detalicznie, cenowo rynku, co się dziwić, jeśli od dekad większość % osób w ogromie zawodów na rynku i w gospodarce jest wstanie raczej wielkie minimalne lub w porywach niewiele większe grosiki rynkowe zarobić na coraz mniej wystarczające i dodatkowo szczególnie Cóż..... Co się dziwić szczeg{lnie na tym coraz mocniej i mocniej dojnym detalicznie, cenowo rynku, co się dziwić, jeśli od dekad większość % osób w ogromie zawodów na rynku i w gospodarce jest wstanie raczej wielkie minimalne lub w porywach niewiele większe grosiki rynkowe zarobić na coraz mniej wystarczające i dodatkowo szczególnie ze swojej przecież latami wykonywanej sumiennej, rzetelnie, fachowo, profesjonalnie, wydajnie i niejednokrotnie, nie rzadko co m-c dochodowej pracy dla firm jest niestety wstanie zze swojej pracy przez lata niewiele, prawie nic lub zero odłożyć swoich oszczędności???. Niestety mamy od dekad coraz mocniej nie tylko tam, lecz i w wielu innych krajach coraz niestety bezwzględniejszy, coraz mocniej i szerzej żerujący nie tylko na pracy globalny system rynkowy, cóż zapatrzony od dekad jak w obraz tylko Mamonę i Zyski coraz większe co roku zyski bez umiaru również i niestety z pracy ludzkiej raczej skirowane tylko do globalnej % garstki, z pracy która przecież w swoich szczytnych założeniach powinna zapewniać wszystkim szczególnie z pracu rzetelnej i wydajnej pracy latami w miarę godne i spokojne życie?????????. Niestety coraz, coraz etc. szerzej na świecie tylko na NIBY!!!!!!!.

Powiązane: Brazylia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki