Ranking lokat Bankier.pl 12M – listopad 2015

Najlepsze oprocentowanie lokat rocznych nie zmieniło się znacznie od poprzedniego miesiąca. Nadal najkorzystniejsza oferta, na jaką mogą liczyć klienci to 3,00% w skali roku. Przy obecnych stopach Narodowego Banku Polskiego to jednak i tak zadowalający wynik. Smakiem jednak będą musieli się obejść ci, którzy nie zgodzą się na spełnienie dodatkowych warunków.

W ostatni wtorek miesiąca przypada ranking lokat na dłuższy okres – 12M. Jak co tydzień prezentujemy wyniki rankingu lokat na kwotę 10 000 zł w rozróżnieniu na dwa kryteria: lokaty z najlepszym oprocentowaniem dla klientów skłonnych założyć dodatkowo konto lub wpłacić nowe środki oraz najlepsze lokaty niewymagające spełnienia żadnych dodatkowych warunków.

(fot. kashanowa / YAY Foto)

Liderem rankingu lokat z dodatkowymi warunkami pozostaje BOŚ Bank, który w ramach EKOlokaty dopłaca bonus dla tych, którzy założą konto i będą na nim utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10% wartości lokaty. Żeby uzyskać oprocentowanie 3,00% w skali roku, będą musieli jeszcze dokonać co miesiąc transakcji kartą na kwotę min. 300 zł/m-c.

Drugie miejsce to propozycja dla posiadaczy konta w Getin Banku, którzy aktywnie z niego korzystają – bank zaproponuje wtedy Lokatę na Szczycie na 2,75%. Jeśli nie zostaną zapewnione określone wpływy i transakcje kartą, bank obniża oprocentowanie o 0,1 p.p. Podium zamyka w tym miesiącu Santander Consumer Bank z lokatą Direct+ on-line – za wpłatę nowych środków wyceni ją na 2,60%.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

3,00%

243,07 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego i utrzymywania na nim salda o wartości 10 proc. lokaty oraz wykonywania transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

2.

Getin Bank

Lokata na Szczycie

2,75%

222,81 zł

tylko dla aktywnie korzystających z konta

otwórz konto»

3.

Santander Consumer Bank

Direct+ on-line

2,60%

210,66 zł

tylko dla nowych środków

załóż lokatę»

4.

Bank Millennium

Lokata Kompletna

2,55%

206,60 zł

tylko dla klientów posiadających konto, na nowe środki

otwórz konto»

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

2,55%

206,60 zł

tylko dla klientów posiadających konto

5.

Crédit Agricole Bank Polska

Lokata dla wszystkich

2,50%

202,55 zł

tylko dla klientów posiadających konto, na nowe środki

otwórz konto»

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl

Ostatnie miejsca to niewiele mniejsze oprocentowanie niż to z podium. Bank Millennium i Plus Bank zaproponują na swoich lokatach 2,55%, a Crédit Agricole Bank Polska 2,50%. Każda z lokat zestawienia zagwarantuje po roku co najmniej 200 zł odsetek.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 ~anita

Getinowska Lokata na Szczycie jest bardzo dobrą propozycją dla konsekwentnie oszczędzających z chęcią na zysk. Getin Noble Bank jak zawsze z pomysłami godnymi polecenia.

! Odpowiedz
2 5 ~myślący

czas przenieść lokaty do słoika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 3 ~gary

Europa jest w kiepskiej kondycji, a na dodatek mamy problem z uchodźcami. Do tego niedługo zacznie się fala bankructw na całym świecie. Kilka minut temu znalazłem świetny artykuł na temat tego jak inwestować po krachu, który niedługo nadejdzie, może się wam przydać. http://independenttrader.pl/396,jak_zachowac_sie_po_krachu.html

! Odpowiedz
1 4 ~peter

Co za bzdura, autor, pobudka: "Jeśli Rada Polityki Pieniężnej zadecyduje o podniesieniu stóp, oprocentowanie depozytów bankowych również powinno wzrosnąć, co narazi aktualnych deponentów na ewentualną stratę."
Można napisać o utraconym zysku a nie o stracie. Widać, że autor ma typ myślenia bankiera. Czyli jest naganiaczem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~Term

Strata to na lokatach 2,5% jest permanentna. Chyba, że ktoś w deflację wierzy. Tym ludziom już nikt nie pomoże. Jestem zażenowany brakiem klasycznych postów pod rankingiem : Gdzie SK Bank ten ranking jest opłacony, nie rzetelny. Teraz już wiecie czemu go nie było? Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy ulokowali tam 400k+, Jak zwykle chytry traci dwa razy. Chcieliście 3% więcej w AG to macie, chcieliście 1% w SKOK Wołomin to macie, chcieliście 1% więcej w SK Banku to macie. Przyznajcie się teraz samemu sobie ile razy słyszeliście od pracownika innego banku, że XX% przy takich stopach to zdecydowanie za dużo i jest to podejrzane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~rtty odpowiada ~Term

co ty gadasz, wystarczyło trzymać tam poniżej tych 400tyś, od kilku lat mieli prawie 2 krotnie wyższe niż inne banki, nawet po wejściu knfu do banku nie wycofałęm środków, pracowały na maxa (ponad 5% do soboty) teraz będę musiał przezucić je na lokaty 2,5%, warto było trzymać do końca, no chyba że faktycznie ktoś nie miał wyobraźni i trzymał tam miliony....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~rtty odpowiada ~rtty

i będę szukał dalej najmocniejszych lokach nawet w zagrożonych bankach byle by miały gwarancje BFG, a w najgorszym razie nawet jak BFG padnie to i tak padnie wszystko a na taką okazję jest kawałek złota, radzę się w nie wyposażyć, a z systemu bankowego ciągnąć jak najwięcej

! Odpowiedz
2 1 ~obserwator

Peter to jest strata. Przy tak niewielkim oprocentowaniu to jest mniejszy zarobek dla utrzymujących się z lokat.

! Odpowiedz
1 6 ~Stonka

Biedronkowe analizy lokat...

! Odpowiedz
4 13 ~Sebel

Bzdurą również jest tworzenie rankingów lokat na 10.000 zł. Co to za kwota na lokatę...?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne