Pytanie niespodzianka: Jakich pracowników brakuje na rynku?

2019-07-18 10:00
publikacja
2019-07-18 10:00
Bankier.pl

To już drugi odcinek "Pytania niespodzianki" poświęcony rynkowi pracy. W studiu gościmy znowu Weronikę Szkwarek, redaktor Bankier.pl, która tą tematyką zajmuje się na co dzień.

Dla Was odpowiadać będzie m.in. na pytania: jakich pracowników brakuje na rynku pracy? Jak szybko rosnąć będą wynagrodzenia? I czy nadal łatwo będzie znaleźć pracę?

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bt5
Firmy poszukują pracowników w dwóch kategoriach : 1. Wyspecjalizowani doświadczeni fachowcy z dużym doświadczeniem, takie osoby bez nieba nie spadają więc ich po prostu nie ma wolnych i będzie jeszcze mniej. 2. Firmy poszukują też pracowników do niezbyt skomplikowanych prac ale za pensje poniżej realnych kosztów utrzymania Firmy poszukują pracowników w dwóch kategoriach : 1. Wyspecjalizowani doświadczeni fachowcy z dużym doświadczeniem, takie osoby bez nieba nie spadają więc ich po prostu nie ma wolnych i będzie jeszcze mniej. 2. Firmy poszukują też pracowników do niezbyt skomplikowanych prac ale za pensje poniżej realnych kosztów utrzymania , precyzyjne mówiąc poniżej kosztów utrzymania niewolników czy służby domowej w dawniejszych czasach. Z pensji w granicach 2000 zł nie da się utrzymać na wolnym rynku i jeszcze ponosić koszty utrzymania samochodu i paliwa na cele komunikacyjne, wynajem lokum blisko miejsca pracy jest też praktycznie równy zarobkom a na życie już nie wystarczy. Więc osób do pracy poniżej kosztów utrzymania a bez dopłat do podejmowania niskoplatnej pracy jak to w krajach rozwiniętych , to nie da się zdobyć pracowników. A na takie dopłaty polski budżet sobie nie może pozwolić bo o wiele bogatsze kraje na tym nie wyrabiały finansowo , przykładowo system benefitów w Wielkiej Brytanii.
aleks__
Dlatego są tak niske pensje bo jest zbyt dużo pasożytnictwa i rozdawnictwa, jedni żyją z pracy innych. Dziś pracować się nie opłaca bo za te 2000 zł człowiek wegetuje. Lepiej kombinować, to zasiłek to zapomoga, to jakaś dotacja z UP, 500 plus, rodzinny i tacy ludzie lepiej żyją niż Ci ,którzy pracują w zakładach Dlatego są tak niske pensje bo jest zbyt dużo pasożytnictwa i rozdawnictwa, jedni żyją z pracy innych. Dziś pracować się nie opłaca bo za te 2000 zł człowiek wegetuje. Lepiej kombinować, to zasiłek to zapomoga, to jakaś dotacja z UP, 500 plus, rodzinny i tacy ludzie lepiej żyją niż Ci ,którzy pracują w zakładach pracy zasuwając czesto i w weekendy. Wszystko stanęło na głowie. Pracą się dziś gardzi, a pracownik to robol. Czy wróci jeszcze normalność? wątpię.
do_niczego
Kiedyś usłyszałem od dyrektora, firma ma zarabiać a nie TY. Firma zarabia MILIONY i się rozbudowuje,nowe hale,maszyny,samochody a pracownik traktowany jak śmieć ma być tylko wydajniejszy za jak najniższe pieniądze. Dlatego sprowadza się tanią siłę roboczą ze wschodu.A cwani POLITYCY uciekają do strefy EURO bo wiedzą Kiedyś usłyszałem od dyrektora, firma ma zarabiać a nie TY. Firma zarabia MILIONY i się rozbudowuje,nowe hale,maszyny,samochody a pracownik traktowany jak śmieć ma być tylko wydajniejszy za jak najniższe pieniądze. Dlatego sprowadza się tanią siłę roboczą ze wschodu.A cwani POLITYCY uciekają do strefy EURO bo wiedzą jaki syf zgotowali RODAKOM.
staryznajomy
Jak to jakich ? Odpowiedź prosta: TANICH !!!

Powiązane: Pytanie niespodzianka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki