REKLAMA

Pytanie niespodzianka: O czym marzą kobiety w pracy?

2020-03-05 10:00
publikacja
2020-03-05 10:00
/ Bankier.tv

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dzisiejsze wydanie „Pytania niespodzianki” poświęcamy samopoczuciu kobiet w pracy.

Co kobiety doceniają, a na co narzekają w sprawach zawodowych? I dlaczego ich zarobki są niższe od wynagrodzeń mężczyzn? Z tymi pytaniami zmierzyła się Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska.

A już jutro na Bankier.pl pojawi się szczegółowe omówienie specjalnego badania nt. samopoczucia kobiet w pracy.

Masz własne pytania albo pomysł na to, czym powinniśmy zająć się w kolejnej edycji „Pytania niespodzianki”? Pisz na pytanie@bankier.pl.

Źródło:
Tematy
Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Citi Handlowy z silną ofertą lokat w USD 2,5% oraz PLN 7,5%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
detektorjusia
A dlaczego tak mało jest kobiet strażaków, kobiet górników i kobiet kierowców TIRów? Dlaczego w warsztatach samochodowych pracują sami faceci? Dlaczego śmieciarze i szambonurkowie to zawsze faceci? Paczki też zawsze facet mi przynosi, dziwne co nie? Dlaczego kobiety nie pchają się w te zawody ze swoimi mądrościami..?
the_truth
Mezczyzni zarabiaja wiecej bo musza wiecej jesc !!!
misiosnechacz
Jestem socjolożką i wszystko jasne ... niech każdy zarabia tyle ile utarguje.
1a2b
Pani Anna Karasińska koniecznie powinna się również zmierzyć z pytaniem: Dlaczego kobiety przechodzą na emeryturę 5 lat wcześniej niż mężczyźni podczas gdy żyją średnio ok. 10 lat dłużej. Wynika z tego że to mężczyźni powinni przechodzić na emeryturę wcześniej niż kobiety. I dlaczego w takiej sytuacji kobiety nie mają własnego systemu Pani Anna Karasińska koniecznie powinna się również zmierzyć z pytaniem: Dlaczego kobiety przechodzą na emeryturę 5 lat wcześniej niż mężczyźni podczas gdy żyją średnio ok. 10 lat dłużej. Wynika z tego że to mężczyźni powinni przechodzić na emeryturę wcześniej niż kobiety. I dlaczego w takiej sytuacji kobiety nie mają własnego systemu ubezpieczeń emerytalnych tylko bezczelnie podłączają się do systemu zasilanego przez mężczyzn?

Ponad to szczerze zachęcam panią Annę Karasińską do założenia własnej firmy w której będzie zatrudniać same kobiety. Nie muszę dodawać, że w tej firmie będzie pani mogła zatrudnionym kobietom płacić dowolnie dużo... to się pani wtedy rozjaśni w głowie.

Powiązane: Pytanie niespodzianka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki