REKLAMA

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku. KE zatwierdziła pomoc państwa

2022-10-03 16:21
publikacja
2022-10-03 16:21

Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy publicznej, szereg środków wsparcia w kontekście restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji polskiego Getin Noble Bank S.A.

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku. KE zatwierdziła pomoc państwa
Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Banku. KE zatwierdziła pomoc państwa
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

"Proces restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji, koordynowany przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a także powiązane środki wsparcia umożliwią uporządkowany proces sprzedaży lub likwidację banku, przy jednoczesnym zachowaniu stabilności finansowej i równych warunków działania na jednolitym rynku" - czytamy w komunikacie Komisji.

"Komisja oceniła środki pomocy, które zostały opracowane i wdrożone przez BFG zgodnie z zasadami dotyczącymi pomocy publicznej dla banków w kontekście kryzysu finansowego z 2013 r. Stwierdziła, że środki są zgodne z celem zachowania stabilności finansowej (...)" - poinformowała KE.

Na tej podstawie stwierdzono, że środki są zgodne z unijnymi zasadami pomocy państwowej.

Wszystko co trzeba wiedzieć o przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku:

asc/ mal/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (1)

dodaj komentarz
madarot
Jak miałeś akcje GNB lub obligacje (i tego nie rozumiem) to już ich nie masz, ale jak miałeś dług (pożyczka) to go masz nadać! ot sprawiedliwość. To, że znikły akcje to można jeszcze zrozumieć, bo to tak jakbyś był po części współwłaścicielem, ale że zabrali obligacje to nie rozumię, bo to przecież żadna własność (jak w przypadku Jak miałeś akcje GNB lub obligacje (i tego nie rozumiem) to już ich nie masz, ale jak miałeś dług (pożyczka) to go masz nadać! ot sprawiedliwość. To, że znikły akcje to można jeszcze zrozumieć, bo to tak jakbyś był po części współwłaścicielem, ale że zabrali obligacje to nie rozumię, bo to przecież żadna własność (jak w przypadku akcji) tylko pożyczka, a wiadomo długi się spłaca. A tak zapomniałem tu jest Polska mali nie mają nic do gadania.

Powiązane: Przejęcie Getin Noble Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki