Przerwy weekendowe w bankach. Które z nich zapowiadają prace informatyczne?

2019-07-05 15:01
publikacja
2019-07-05 15:01

Brak dostępu do bankowości internetowej lub mobilnej, problemy z płatnościami kartami oraz korzystaniem z bankomatów. To tylko część utrudnień, jakie zaserwują banki swoimi klientom w ten weekend.

Na liście banków, które w najbliższych dniach przeprowadzą prace informatyczne znalazły się Bank Pekao, BGŻOptima, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Idea Bank, ING Bank Śląski, Lion’s Bank, mBank oraz Santander Bank Polska.

Przerwy weekendowe w bankach. Które z nich zapowiadają prace informatyczne? / fot. lucadp / YAY Foto

Bank Pekao

Na blisko całą sobotę (6 lipca 2019 r.) klienci Banku Pekao stracą dostęp do składania dyspozycji i zleceń w serwisach Pekao24Makler, CDMInternet oraz eTrader Pekao. Prace serwisowe potrwają od godz. 7.00 do godz. 21.00.

BGŻOptima

Posiadacze kont oszczędnościowych lub lokat terminowych w BGŻOptima również będą musieli przygotować się na przerwy w dostępie do usług banku. Prace nad serwisem bankowości internetowej będą miały miejsce w sobotę (6 lipca) między godz. 1.00 a godz. 5.00.

BNP Paribas Bank Polska

W przypadku BNP Paribas prace informatyczne obejmą wyłącznie bankowość internetową obsługującą produkty przejęte od Raiffeisen Polbanku. W niedzielę (7 lipca) od godz. 7.00 do godz. 13.00 nie będzie dostępna usługa 3D-Secure. Bank ostrzega, że z tego powodu mogą wystąpić problemy przy realizacji transakcji kartami w sklepach, które wymagają autoryzacji hasłem 3D-Secure. Krótka przerwa w realizacji płatności kartami może się pojawić także dnia kolejnego (8 lipca) między północą a godz. 00.30.

Credit Agricole Bank Polska

Wyłączenie systemów informatycznych zapowiada również Credit Agricole. Na konto nie będzie można się zalogować od godz. 22.00 w sobotę (6 lipca) do godz. 9.00 dnia kolejnego. Przerwa obejmuje serwisy CA24, automatyczny serwis IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz BLIK. W trakcie 11-godzinnej przerwy infolinia będzie działała w ograniczonym zakresie (zastrzeganie kart).

Idea Bank i Lion’s Bank

Kolejnymi bankami, w których w ten weekend trudniej będzie o korzystanie z systemów bankowości internetowej, są Idea Bank oraz Lion’s Bank. Przerwa w dostępie do systemów banku rozpocznie się w piątek (5 lipca) o godz. 22.00 i potrwa do godz. 6.00. W przypadku Idea Banku w podanym czasie nie będzie działała również aplikacja mobilna.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski informuje na swojej stronie internetowej o zaplanowanej przerwie w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 7 na 8 lipca). Od godz. 23.55 do godz. 02.30 nie będzie można zamówić i aktywować karty Mastercard w telefonie oraz dodać do Apple Pay lub Google Pay niektórych kart kredytowych. Dodatkowo między północą a godz. 1.00 bankomaty i wpłatomaty ING oraz Planet Cash mogą nie obsługiwać usługi BLIK.

mBank

Prace modernizacyjne przeprowadzi w ten weekend również mBank. W sobotę (6 lipca) usługa mKantor będzie niedostępna od godz. 19.00 do godz. 23.00. Dotyczy to serwisu transakcyjnego oraz urządzeń mobilnych.

Santander Bank Polska

Prace konserwacyjne mogą pokrzyżować plany użytkowników serwisu Inwestor online oraz aplikacji Inwestor mobilne. W sobotę (6 lipca) mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do ww. serwisów. Prace potrwają pięć godzin, a rozpoczną się o godz. 8.00.

MDe

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki