Prokuratura: 800 mln zł wyłudzono ze SKOK Wołomin

800 mln zł wyłudzono łącznie ze SKOK w Wołominie - ustaliła prokuratura prowadząca śledztwo ws. wyłudzania kredytów w SKOK Wołomin. 64 osoby usłyszały już zarzuty w tej sprawie - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

(fot. Boleslaw Waledziak/REPORTER / EastNews)

Jak powiedział PAP rzecznik tej prokuratury Dariusz Domarecki, łączna kwota wyłudzeń to 800 mln zł. W sprawie postawiono już zarzuty 64 osobom, ale śledztwo trwa i niewykluczone są kolejne zarzuty.

Według Domareckiego mechanizm wszystkich wyłudzeń był bardzo podobny. Osoby wyłudzające zaciągały pożyczki za pomocą dokumentów, w których poświadczano nieprawdę. Kolejnym mechanizmem wykorzystywanym było zawyżanie wartości nieruchomości, na które były brane pożyczki.

Jak powiedział rzecznik, w śledztwie ustalono także, że członkowie zarządu kasy brali udział w tym procederze i im także zostały przedstawione zarzuty. Mieli oni wiedzieć o nieprawidłowościach przy udzielanych pożyczkach.

Za tego rodzaju przestępstwa podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone przez gorzowską prokuraturę dotyczy doprowadzenia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości.

W lutym br. warszawski sąd ogłosił upadłość SKOK Wołomin. (PAP)

res/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Badziewiak

W Polsce będzie dobrze jak wyzdychają sbecy i ich poplecznicy.
To już niedługo.
Reszta ucieknie przed ręką sprawiedliwości.
Ciekaw jestem gdzie teraz jest Kreyzy bo jego kumpel już jest w piachu. Który następny ???

! Odpowiedz
2 8 ~JUJU

Do cholery - Lemingi - zacznijcie myśleć własną pałą!!! Przeczytajcie o WSI i związkach Komoruska, niecj oczy się Wam otworzą i zobaczcie jak potwornie Polska jest dojona przez służby postkomunistyczne !!! Wołomin to wrzutka, żeby zniszczyć wiarygodność innych SKOKów - tych rzetelnych i prawdziwie polskich !!! Nie ma nic za darmo, to że w Skoku wszystko kosztuje, to znaczy, że jest normalnie. Darmowe konta i inne wynalazki są takie tylko z nazwy, a w rzeczywistości płaci się krocie przy poważniejszych operacjach. Sektor bankowy w Polsce - chodzi o banki zagraniczne - zarabia najlepiej w całej Europie !!!!!! LEMINGI OTWÓRZCIE OCZY !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 4 ~Szary_Obywatel

Spoko, Maliniak wszystkich ułaskawi, przecież to koledzy :) ......

! Odpowiedz
3 11 ~miro

mafia z byłego wsi, dyrektorzy komorowskiego skoku to koledzy polskiego prezydenta?, oj słonko ci przyrzało móżdżek :)

! Odpowiedz
3 2 ~ag odpowiada ~miro

miro, czas zmienić lekarza twój już ci nie pomoże.

! Odpowiedz
0 7 ~juju

Lemingu chory na ślepotę, powtarzasz dyrdymały za GW i TVP N itd... weź człowieku książkę Sumlińskiego do ręki i zobacz jak gość, który zdemaskował układ m.in. SKOKu Wołomin prawie przypłacił to życiem, a wielu innych w tej śmierdzącej sprawie zginęło z rąk WSI !!! z którym ściśle jest związany Komorowski. Co jeszcze musi się stać, żeby ludzie oczy otworzyli ?????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 3 ~ionen odpowiada ~juju

Pleciesz. Jakoś mało kto pamięta już o tym jak to wg Twoich idoli Rosjanie rozpylali hel w Smoleńsku. Czytaj te brednie i sam masz papkę z mózgu robioną przez tak zwanych "niezależnych".

Znam sprawę bezpośrednio i jest to ewidentnie PiSowska firma. Tam zawsze na imprezach firmowych było pełno prominentów z PiS i oczywiście kler. A teraz bogu winnego Brokna w to mieszają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~miro

ryży mial amber gold a gajowy wołominski skok, są ustawieni do konca życia, pionki są oskarżeni a szefostwo bryluje na salonach

! Odpowiedz
0 6 ~zs8329k

Tak to jest kiedy jeden prezesunio kontroluje drugiego prezesunia. Patrz spółdzielnie mieszkaniowe.

! Odpowiedz
1 7 ~TeJ

W tych wszystkich bankowych przekrętach (naszym kosztem) najważniejsze jest to, że takie procedery są sankcjonowane przez wszystkie instytucje (łącznie z KNF).
Jak to możliwe, że bank w Wołominie udziela "złych" kredytów (rozumiem, że dodatkowo również "dobrych") za !!! 800 milionów złotych! !. Czy ten bank posiadał kiedykolwiek chociaż 10 % pokrycia dla tych kredytów (wszystkich ) w swoich aktywach??? Od jakiej wysokości "złych kredytów" w naszych bankach jest ... afera? A do jakiej jest to "zwykły" busines???
Panowie (i panie) pomyślcie, że to kiedyś się skończy. I może trzeba będzie trzeba zapłacić za to rachunek... Może.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl