REKLAMA
WAŻNE

Program Antykryzysowy: Trudniej o kredyt na własne mieszkanie

2020-06-30 10:00
publikacja
2020-06-30 10:00
Bankier.tv

O kredyt na własne mieszkanie wcale nie jest łatwo. Banki ostrożniej niż przed pandemią podchodzą do udzielania kredytów hipotecznych. Klient, który dziś ubiega się o kredyt na mieszkanie, musi liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami, jakich jeszcze kilka miesięcy temu nie było.

Jakie zmiany przyniosły ostatnie tygodnie dla wnioskujących? Jaki wkład własny musimy teraz mieć, by ten kredyt otrzymać? I jak popularne są tzw. wakacje kredytowe? O tym rozmawiamy z Katarzyną Bednarczyk, doradcą ds. kredytów hipotecznych.

- Zdecydowanie trudniej jest teraz o kredyt hipoteczny. Wiele źródeł uzyskiwania dochodów, takich jak umowa zlecenie, umowa o dzieło, dochód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zostały praktycznie wykluczone jako źródło uzyskiwania dochodu w większości banków. Takie branże jak gastronomia czy turystyka nie stanowią źródła dochodu, a osoby, które osiągają dochody z tego tytułu, praktycznie nie mogą teraz ubiegać się o kredyt hipoteczny. Jednym z elementów obostrzeń wprowadzonych przez banki jest podwyższony scoring, co w konsekwencji przyczynia się do obniżenia zdolności kredytowej. Takim źródłem dochodu preferowanym przez większość banków jest dochód z tytułu umowy o pracę - mówi Katarzyna Bednarczyk.

JS

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (1)

dodaj komentarz
open_mind
„Trudniej o kredyt na własne mieszkanie” Jakie własne ? Za trzydzieści lat jak uda wam się spłacić szczęśliwie kredyt i pozostałe opłaty. A do tej pory mieszkanie jest własnością kredytodawcy. Tak że nie wprowadzajcie w błąd niewolników finansowych.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki