REKLAMA

"Nie jest mile widziany". Zełenski nie chce przyjąć Steinmeiera w Kijowie

2022-04-12 17:24
publikacja
2022-04-12 17:24
"Nie jest mile widziany". Zełenski nie chce przyjąć Steinmeiera w Kijowie
"Nie jest mile widziany". Zełenski nie chce przyjąć Steinmeiera w Kijowie
fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier planuje wizytę na Ukrainie, ale prezydent Wołodymyr Zełenski obecnie nie chce się z nim spotkać, pisze we wtorek niemiecki dziennik "Bild" powołując się na informacje z ukraińskich kręgów rządowych.

Steinmeier chce przyjechać do Kijowa "wraz z delegacjami rządowymi z innych państw Unii Europejskiej; możliwy termin wizyty: jutro, w środę" - informuje "Bild". Dodaje, że "prezydent Ukrainy odmawia! Obecnie nie chce spotkać się ze Steinmeierem w Kijowie. Inni politycy UE mogą przyjechać".

Powodem postawy ukraińskiego prezydenta mają być bliskie stosunki Steinmeiera z Rosją w ostatnich latach. Steinmeier był również wielkim zwolennikiem gazociągu Nord Stream 2 i jest uważany za architekta przyjaznej Rosji polityki rządu niemieckiego - przypomina gazeta.

Ukraiński dyplomata w Kijowie powiedział "Bildowi": "Wszyscy znamy bliskie stosunki Steinmeiera z Rosją (...). W tej chwili nie jest mile widziany w Kijowie. Zobaczymy, czy to się zmieni".

Z informacji "Bilda" wynika, że władze w Kijowie wyraźnie poinformowały Kancelarię Prezydenta, że w tej chwili nie są gotowe na żadne spotkania. Nie można jednak wykluczyć spotkania w przyszłości.

Tydzień temu prezydent RFN przyznał, że popełnił błędy w kontaktach z Rosją. Uznał za nie m.in. popieranie Nord Stream 2 i mylną ocenę Putina.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (10)

dodaj komentarz
martabak1
wszystkie teksty są redagowane w USA i Izraelu stąd błędy językowe " w Ukrainie" zamiast po polsku na Ukrainie... na ten moment zamiast po polsku " w tym momencie" Propagandyści są nawet na bankier... dramat.
panguzik
I bardzo dobrze ! Dlaczego ma sie spotykać z sojusznikiami putina i Rosji ? Niech se Steinmaier pojedzie do Moskwy - może uzgodni jakiś nowy krwawy geszeft .
wiesieks41
Zelenski obrazil sie na Niemcy, blad. W polityce nie mozna miec sentymentow.
newcommer
600 mln Euro dziennie na zbrojenia przesyłają Niemcy dla putina. Za cztery miesiące przestaną kupować węgiel. Dobry Sponsor chce zobaczyć jak działa jego kasa. Mord musi się opłacać.
wiesieks41
Nie kobinuj Ukraincy sami dbaja o to aby rosyjski gaz plyna przez Ukraine na zachod bez przeszkod, taka to wojna.
tubak
Zełenski to bardzo nerwowy prezydent.
p-j
Zełenski stał się moralnym autorytetem świata. Zdetronizował samego Papieża. Hańba temu, którego nie przyjmie na audiencję.
wiesieks41 odpowiada jas2
Dokaldnie to jego najwieksza i chyba najwazniejsza rola w zyciu. Regan tez byl aktorem.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki