REKLAMA

Premier do kanclerza Niemiec: niech się pan nie wtrąca w polskie sprawy

2023-09-25 18:26
publikacja
2023-09-25 18:26

To, co teraz mówi kanclerz Niemiec, być może jest przygotowaniem pod scenariusz zamknięcia granicy; niech pan dowie się, jaka jest faktyczna sytuacja i nie wtrąca w polskie sprawy - powiedział w Kraśniku (Lubelskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier do kanclerza Niemiec: niech się pan nie wtrąca w polskie sprawy
Premier do kanclerza Niemiec: niech się pan nie wtrąca w polskie sprawy
fot. Attila Husejnow / /  Zuma Press / Forum

Na wiecu SPD w Norymberdze Olaf Scholz opowiedział się za większą kontrolą nad nielegalną migracją; zapewnił też o podjęciu dodatkowych środków w tym celu. Agencja DPA poinformowała, że "mając na uwadze obecną sytuację na granicach, Scholz zaapelował o wyjaśnienie ewentualnych nieprawidłowości w wydawaniu wiz przez Polskę". "Nie chciałbym, żeby Polska po prostu machnęła ręką; będziemy potem dalej dyskutować na temat naszej polityki azylowej" – stwierdził kanclerz Niemiec dodając, że powinno być tak, że "każdy, kto przyjeżdża do Polski, jest tam rejestrowany".

Szef rządu odpowiedział na wiecu w Kraśniku, że "logika dzisiejszej sytuacji" jest taka, że "Platforma (PO - PAP) otwiera granicę na nielegalną imigrację, bo nie chcieli się zgodzić na to referendum i na to pytanie w tym referendum". "Potem, Niemcy mówią - no jak - ale to ci przyjeżdżają tutaj do nas i zamykają granicę. To, co teraz mówi kanclerz Scholz, jest przygotowaniem - być może - pod taki właśnie scenariusz. I jeszcze raz mówię: lepiej się niech pan, panie kanclerzu, dobrze poinformuje, jaka jest faktyczna sytuacja, i nie wtrąca w polskie sprawy" - podkreślił Morawiecki.

Premier dodał, że "tak długo, jak będzie rząd PiS, to my będziemy rozstrzygać o polskich sprawach i Polacy będą decydowali, co ma się dziać w polskim domu". (PAP)

mick/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (75)

dodaj komentarz
pnd
Oczywiście że będzie się wtrącał bo dąży do zmiany władzy w Polsce takie są właśnie praworządne niemcy, mają tuska na krótkiej smyczy, obiecując że dadzą mu kredyty z kpo.
Każdy Polak, któremu leży na sercu dobro Polski i Polaków, nigdy nie powinien pozwolić aby do władzy doszła komuna czyli SLD czy inna przykrywka oraz "koalicja
Oczywiście że będzie się wtrącał bo dąży do zmiany władzy w Polsce takie są właśnie praworządne niemcy, mają tuska na krótkiej smyczy, obiecując że dadzą mu kredyty z kpo.
Każdy Polak, któremu leży na sercu dobro Polski i Polaków, nigdy nie powinien pozwolić aby do władzy doszła komuna czyli SLD czy inna przykrywka oraz "koalicja obywatelską" czyli post komuna czy inne tvnowskie przebierance
polonu
Ameryka dąży do rozbicia UE a nie Rosja , media wprowadzają w błąd całe społeczeństwa . jak UE się rozleci to Amerykanie wtedy będą pompować wszystkie kraje Unijne , a nie tylko Polskę i te pokomunistyczne . jeszcze UE jest w całości a różnie może być Niemcy mogą obrać kurs na Chiny , i wygonić jankesów z kraju . Europa bez Niemiec Ameryka dąży do rozbicia UE a nie Rosja , media wprowadzają w błąd całe społeczeństwa . jak UE się rozleci to Amerykanie wtedy będą pompować wszystkie kraje Unijne , a nie tylko Polskę i te pokomunistyczne . jeszcze UE jest w całości a różnie może być Niemcy mogą obrać kurs na Chiny , i wygonić jankesów z kraju . Europa bez Niemiec jest niczym , wasal Ameryki jak ta lala . kto rozwalił rury w Bałtyku , zobaczymy co się dalej stanie to nie koniec zabawy a początek .Dlatego żydzi w Warszawie atakują Niemcy . chcą rozwalić UE . Niemcy jeszcze czekają , jak długo to się zobaczy . To Niemcy wejdą w układ z Chinami ,potęga gospodarcza a Rosja dawca surowców , taki może być trik wywalić tylko jankesa z Niemiec . i załatwione . pięknie to wygląda czy nie jak wam się to podoba . i z UE zostaną wspomnienia .
dasbot
Stany Zjednoczone Europy........kto to wymyślił? Dlaczego?....... Dlaczego nie uczą o tym w szkołach? Celowo nie uczą, bo byłaby rewolucja. Idea UE od samego początku służyła jako platforma do realizacji celów globalistów zza oceanu. Łatwiej jest robić interesy z "czapką" reprezentującą 500 mln obywateli, w pierwotnym zamiarze Stany Zjednoczone Europy........kto to wymyślił? Dlaczego?....... Dlaczego nie uczą o tym w szkołach? Celowo nie uczą, bo byłaby rewolucja. Idea UE od samego początku służyła jako platforma do realizacji celów globalistów zza oceanu. Łatwiej jest robić interesy z "czapką" reprezentującą 500 mln obywateli, w pierwotnym zamiarze posługującej się jedną walutą, niż prowadzić interesy z kilkudziesięcioma państwami oddzielnie........W starożytnym Rzymie też to wiedzieli, a więc nikt w XX w. koła ponownie nie wymyślił. Problem w tym, że Rzym miał własną walutę gwarantowaną przez armię, własną politykę, suwerenność podejmowania decyzji, etc. I nieważne, że ostatecznie upadł. Chodzi o zasady, o ustrój polityczno-gospodarczy. W czasach świetności był niekwestionowaną potęgą, z którą każdy musiał się liczyć. Czym jest aktualnie UE?.........
szprotkafinansjery
Łżemierowi powiedziałbym to samo: niech się do polskich spraw nie miesza!
rozsadkunamtrzeba
A ja bym chciał, żeby Morawiecki też nie wtrącał się w polskie sprawy
przedsiebiorca30
Pinokio powinien w sumie obwinić Niemcy za całą sytuację, bo to tam ostatecznie chcą się dostać imigranci, a nasi "uczciwi" funkcjonariusze pisowscy w placówkach dyplomatycznych, chcieli tylko na tym zarobić, bo to im się po prostu należało. Na końcu to nie Unia zawiesi nas w Schengen tylko my wybudujemy mur na wszystkich Pinokio powinien w sumie obwinić Niemcy za całą sytuację, bo to tam ostatecznie chcą się dostać imigranci, a nasi "uczciwi" funkcjonariusze pisowscy w placówkach dyplomatycznych, chcieli tylko na tym zarobić, bo to im się po prostu należało. Na końcu to nie Unia zawiesi nas w Schengen tylko my wybudujemy mur na wszystkich granicach i powiemy, że musimy się bronić przed napływem obcej, zachodniej ideologii. Wydaje mi się, że wszystko jeśli chodzi o strategię polityczną na najbliższe miesiące, jeśli coś pominąłem, proszę uzupełnić.
trolley
albo za 20 dni pisowska mafia straci władzę albo będzie jak mówisz
mistrz_erudycji
Na dłuższą metę niemcy nic nie zrobią bo:
a)mamy z nimi potężną wymianę handlową
b)pracuje u nich mnóstwo naszych obywateli
c)jesteśmy za dużym krajem by mogli sobie pozwolić na rezygnację z handlu z nami.

to samo tyczy się również potencjalnego wyjścia polski ue-nikomu się to nie opłaca.
dasbot
Niemiecka gospodarka zwija się w bardzo szybkim tempie. Wysadzenie rurki gazowej przez "sojusznika" spowoduje nieodwracalną deindustrializację. Bankructwa mnożną się każdego dnia. Idzie recesja w Europie, w tym i u nas, oby nie taka jak w 1929. Gospodarka UE była oparta na relatywnie tanich, przewidywalnych i bezpiecznych Niemiecka gospodarka zwija się w bardzo szybkim tempie. Wysadzenie rurki gazowej przez "sojusznika" spowoduje nieodwracalną deindustrializację. Bankructwa mnożną się każdego dnia. Idzie recesja w Europie, w tym i u nas, oby nie taka jak w 1929. Gospodarka UE była oparta na relatywnie tanich, przewidywalnych i bezpiecznych źródłach energii kupowanych w długoterminowych kontraktach. Po raz kolejny w historii "sojusznik" wykorzystał innych do realizacji swoich geopolitycznych celów. Kto tego nie widzi żyje w dystopijnym świecie fantazji. Uwierzy dopiero wtedy, kiedy będzie zimno, głodno i niepewnie. Zapnijcie pasy lemingi, bo będzie bujać. Ci na górze dadzą radę, bo zapłaci za to wszystko klasa ludzi ciężko pracujących.
mistrz_erudycji odpowiada dasbot
oby się to tylko nie skończyło wojną, nasza historia na przestrzeni 1000 lat ciągle się powtarza

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki