REKLAMA

PODCASTPracownicy z zagranicy. Dlaczego jesteśmy skazani na cudzoziemców?

Mirosław Konkel2023-03-04 08:00redaktor "Pulsu Biznesu"
publikacja
2023-03-04 08:00

Kadry w Polsce stają się coraz bardziej międzynarodowe i różnorodne. Tylko się z tego cieszyć. Bez imigrantów nie zapełnimy wakatów i nie pokonamy problemów z demografią. To zaś zahamowałoby rozwój firm i całej gospodarki.

Pracownicy z zagranicy. Dlaczego jesteśmy skazani na cudzoziemców?
Pracownicy z zagranicy. Dlaczego jesteśmy skazani na cudzoziemców?
fot. Michał Kość / / FORUM

O tym, jak wygląda sytuacja na polskim rynku pracy rok po inwazji Rosji na Ukrainę, mówi Cezary Bachański, ekspert WEI ds. rynku pracy. Odpowiada m.in. na pytania dotyczące ukraińskich uchodźczyń, ich profilu zawodowego, ambicji i planów zawodowych.

Natomiast Magdalena Belinowicz przekonuje, że Polska to dobry kraj dla ekspatów. Kto chce się dowiedzieć, dlaczego Warszawa może być dla liderów biznesu atrakcyjniejsza niż Berlin, Paryż czy Londyn, koniecznie powinien posłuchać rozmowy z partnerką w firmie doradztwa personalnego HRK.

Z kolei Ernest Wentzel, headhunter z Punktu X, twierdzi, że musimy szukać alternatywy dla ukraińskiej siły roboczej i zbudować skuteczną politykę migracyjną.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Mirosław  Konkel
Mirosław  Konkel
redaktor "Pulsu Biznesu"

W „Pulsie Biznesu” pracuję od 2007 r. Prowadzę sekcje tematyczne Biznes i Technologie oraz Kariera i Praca. Moją pasją jest obalanie mitów psychologii popularnej.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bha
Jak od wielu już lat elastyczny do bólu śmieciowo zleceniowy, na niepełnych etatach, czasowy, nia niby dziełach, na wygodnych wymuszanych samozatrudnieniach i niestety w coraz szerzej niepewnych szaro-czarnych barwach rynek coraz mocniej i mocniej wyzyskuje rodzimych pracowników i żeruje na nich najtaniej jak się tylko da i uda Jak od wielu już lat elastyczny do bólu śmieciowo zleceniowy, na niepełnych etatach, czasowy, nia niby dziełach, na wygodnych wymuszanych samozatrudnieniach i niestety w coraz szerzej niepewnych szaro-czarnych barwach rynek coraz mocniej i mocniej wyzyskuje rodzimych pracowników i żeruje na nich najtaniej jak się tylko da i uda w ogromie branż i zawodów najtaniej jak się tylko da i uda pracę innych szczególnie t@ fachową profesjonalną, wydajną i dochodową innych - to dodatkowa alternatywa pracy cudzoziemskiej jest dla niego niestety intratnym kąskiem. A wszystko niestety tylko po to aby Mamona i Zyski były nadal na rynku wykonywane w ogromie zawodów jak na tańszym, minimalnie minimalnym lub w porywach niewiele większym kosztem pracy ludzkiej zdecydowanej większości % ludzi na świecie!!!. Niestety.
jqa82
To jest tylko i wyłącznie w interesie zachodnich korporacji, dla których nie ma znaczenia kto jest zatrudniony w skolonizowanym kraju. Dla rodowitych to czysta podmiana narodu i walka i byt we własnym kraju.
anty12
Wystarczy skasować socjal. W polin jest mnostwo osób które udają że nie mogą pracować
bt5
Nie mozna skasowac czegoś czego niema. W Polsce zasiłek dla bezrobotnych ma 16% zarejetrowanych . Władze zagranicznych krajów domagają się aby bezdomni z Polski dostwali ze swojego kraju socjal bo zbyt natarczywie prosza o datki. W Polssce niewiele lepiej skoro nie da się wejsc do marketu bez miniecia panów proszących o monety.
bt5
Relatywnie największy na swiecie import gastarbajterów do Polski zniszczył tradycyjny model przenoszenia się prowincji do miast za praca z MIESZKANIEM. A potem ministrowie PiS zachodza w głowe "Dlaczego padła dzietnośc?". Po drugie koniunkrura gospodarcza jest w Polsce na wyczerpaniu pod ciezarem unijnej polityki klimatycznej,Relatywnie największy na swiecie import gastarbajterów do Polski zniszczył tradycyjny model przenoszenia się prowincji do miast za praca z MIESZKANIEM. A potem ministrowie PiS zachodza w głowe "Dlaczego padła dzietnośc?". Po drugie koniunkrura gospodarcza jest w Polsce na wyczerpaniu pod ciezarem unijnej polityki klimatycznej, słabnącego popytu konsumenckiego w UE, i do tego dochodza gigantyczne w Polsce koszty uzbrojenia wschodniej flanki NATO. Po trzecie dramatycznie podrożały bilety lotnicze i nawet Polakom nie opłaca sie już latać do niedalekiej Norwegi to niby jak Azja przyleci na bardzo dorgich biletach do kraju gdzie się zarabia 5-64 na godzine. Pracownicy z Ukrainy sa już wybrani a tam jeszcze większa katastrofa demograficzna. Tak ze nic na szczęście z dalszej imigracji do Polski nie bedzie.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki