REKLAMA

Pracownicy RBS wrócą do biur w 2021 roku

2020-07-21 13:20
publikacja
2020-07-21 13:20
Pracownicy RBS wrócą do biur w 2021 roku
Pracownicy RBS wrócą do biur w 2021 roku
fot. Reuters / / FORUM

Niemal 50 tys. pracowników banku RBS zostało poinformowanych, że nie wróci do biur do 2021 roku - donosi The Guardian. Zostało to ogłoszone zaledwie kilka dni po tym, jak premier Wielkiej Brytanii powiedział, że pracodawcy powinni zachęcać załogi do powrotu do biur. 

Firma przekazała, że zdecydowana większość pracowników będzie pracowała w ramach home office do przyszłego roku. Wcześniej zapowiadano, że praca z domu potrwa przynajmniej do końca września. Royal Bank of Scotland wybrał jednak "ostrożny" model powrotu do biur, decyzja o przedłużeniu home office dotyczy 4/5 pracowników. 

Rzecznik banku w rozmowie z Financial Times podał, że decyzja została podjęta ostrożnie i uwzględnia najnowsze wytyczne rządu Wielkiej Brytanii oraz własne standardy i procedury BHP. Ponadto RBS wprowadził inne środki bezpieczeństwa wobec pracowników, którzy nie mogli wykonywać swoich obowiązków z domu. Mówi się o ograniczeniach dotyczących liczebności osób w windzie, obrazowaniu termicznym oraz o kontrolach temperatury przy wejściach do budynków. 

Bank z siedzibą w Edynburgu podał, że podczas lockdownu 95 proc. oddziałów pozostało otwartych, a w nich około 10 tys. pracowników wykonywało swoje obowiązki służbowe. Kolejnych 400 osób, których charakter pracy nie pozwalał na home office, poproszono o powrót do biur i call center w czerwcu.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki