Ponad trzy czwarte Polaków przeciwko interwencji w Iraku

Ponad trzy czwarte Polaków jest przeciwna interwencji militarnej w Iraku. Swoje poparcie dla interwencji deklaruje 16 procent badanych, czyli o 3 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem.

Poparcie dla interwencji militarnej w Iraku znacznie częściej deklarują mężczyźni (24 procent) niż kobiety (8 procent), osoby w wieku 30-39 lat (29 procent) oraz posiadający wyższe wykształcenie (25 procent).Respondentów, którzy nie wyrazili zdecydowanego sprzeciwu wobec interwencji w Iraku zapytano, czy należy dać Irakowi więcej czasu na zastosowanie się do rezolucji ONZ, czy też należy jak najszybciej podjąć działania militarne. W odpowiedzi na tak zadane pytanie 57 procent osób stwierdziło, że należy dać Irakowi więcej czasu, zaś 25 procent opowiedziało się za jak najszybszym podjęciem działań militarnych.

Respondentów, którzy nie wyrazili zdecydowanego sprzeciwu wobec interwencji zapytano też czy popierają udział Polskich żołnierzy w wojnie w Iraku. Okazało się, że większość badanych uzależnia udział polskich wojsk od ewentualnej zgody ONZ na interwencję (33 procent), bądź też całkowicie sprzeciwia się wysyłaniu polskich żołnierzy (36 procent). Poparcie dla udziału polskich żołnierzy bez względu na stanowisko ONZ zadeklarowało 12 procent badanych.

Ostatnie badanie przeprowadzono między 6 a 11 marca 2003 na reprezentatywnej losowo-kwotowej próbie 1000 Polaków w wieku 15 i więcej lat. Statystyczny błąd oszacowań dla tej liczebności pozostaje nie większy niż (+/-) 3,2% na poziomie ufności 0,95.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil