REKLAMA

Polskie Jadło otworzyło restauracje przy autostradzie A4

2011-04-15 15:41
publikacja
2011-04-15 15:41

15.04. Kraków (PAP) - Spółka Polskie Jadło uruchomiła w piątek przy autostradzie A4 pierwsze dwie z pośród trzydziestu planowanych przydrożnych restauracji. Kolejne punkty mają być otwierane w ciągu najbliższych dwóch lat głównie przy autostradach i drogach ekspresowych.

Jak poinformował prezes spółki Jan Kościuszko, pierwsze dwa obiekty zostały otwarte w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie A4 w Zakrzowie i Podłężu w woj. małopolskim. Restauracje pod szyldem Pit Stop Bar obsługiwać będą jednorazowo do 120 osób.

Dodał, że restauracje Pit Stop Bar powstawać będą zarówno przy autostradach jak i przy drogach szybkiego ruchu, dlatego Grupa Polskie Jadło podejmuje współpracę z dużymi operatorami działającymi na rynku stacji benzynowych.

Spółka będzie je budować samodzielnie a także na zasadzie franszyzy. Koszt uruchomienia jednego obiektu waha się między 600-700 tys. zł w zależności od jego lokalizacji i wielkości.

W opinii Kościuszki gastronomia przydrożna jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią w swojej branży. Wartość tego rynku w zależności od analiz waha się pomiędzy 8 a 10 mld złotych rocznie.(PAP)

rgr/ mki/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki