Polscy producenci gier rosną w siłę

Polski sektor gier wideo rośnie w tempie 10 proc. rocznie i ma szansę stać się jedną z polskich specjalności - pisze w wydaniu weekendowym "Gazeta Polska Codziennie".

(testandgain.com)

W 2016 roku polscy producenci gier wygenerowali łącznie 1,25 mld przychodów. Stale też zwiększa się liczba zarejestrowanych firm zajmujących się produkcją gier. Obecnie jest ich już ponad 300. Najwięcej w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim.

Nie bez powodu to ostatnie województwo, a konkretnie Cieszyn, stało się siedzibą powołanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu spółki Akcelerator ARP Games.

"Najważniejsze zadanie postawione przed ARP Games to efektywne wsparcie komercjalizacji dobrych pomysłów. Zależy nam na tym, aby młodzi utalentowani ludzie mieli jak najlepsze warunki do rozwoju i w konsekwencji chcieli pracować w Polsce" - powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

ARP oprócz gier wideo wspiera także przemysł kosmiczny, automatykę i robotykę.

sp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
28 3 ~ZachódvsPolska

Gry to zajęcie głupie i szkodliwe społecznie oraz personalnie. Producentom polecam lekturę The power of habit, bo może pomoże im to zrozumieć, że prawdziwy biznes zaczyna się tam, gdzie konsument zaczyna używać produktu/usługi codziennie do końca życia. I oby nie były to głupie, szkodliwe używki, takie jak bezsensowne gry, bo taki użytkownik szybko umrze na niewydolność krążeniową z braku ruchu i zarobku nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 wojteqq

Ty tak na poważnie, czy po prostu troll? Martw się alkoholem, papierosami czy forsowaną namiętnie ostatnimi czasy "medyczną" marihuaną do użytku przez ludzi zdrowych. To są prawdziwe zagrożenia, a nie gry. Poza tym profesjonalny gaming to już jest tak wielki biznes i tak ogromne pieniądze, że gracze muszą dbać o swoje zdrowie - tak jak sportowcy z innych dyscyplin.
Wygoogluj sobie virtus.pro i gracza "pasha" i zobacz sam jak potrafi wyglądać profesjonalny gamer.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil