Policja i armia w Portugalii zarekwirowały tonę kokainy na Atlantyku

W efekcie wspólnej operacji portugalskiej armii oraz policji na Atlantyku zarekwirowano ponad tonę pochodzącej z Kolumbii kokainy. Ładunek znajdował się na pokładzie statku zmierzającego z Brazylii do Portugalii.

Jeden z największych w historii ładunków kokainy przejętych przez portugalskie służby zarekwirowano po trwającej trzy tygodnie operacji pod kryptonimem “Biały Piasek”. W jej rezultacie aresztowano siedmiu obywateli Brazylii, którzy znajdowali się na pokładzie transportującego narkotyk statku rybackiego.

Jak poinformował we wtorek lizboński dziennik “Diario de Noticias”, w akcji przejęcia ładunku narkotyków brał udział śledczy pion policji, a także portugalska marynarka wojenna i jednostka sił powietrznych.

Z informacji portugalskiej policji wynika, że przeprowadzona pod koniec maja akcja przejęcia narkotyków miała miejsce w pobliżu atlantyckiego archipelagu Wysp Zielonego Przylądka położonych u północno-zachodnich brzegów Afryki.

“Znajdujący się w łodzi mężczyźni w wieku od 36 do 64 lat nie stawiali oporu w momencie wkroczenia na pokład żołnierzy z elitarnej jednostki marynarki wojennej” - ujawniły źródła zbliżone do śledztwa.

Operacja “Biały Piasek” zakończyła się w poniedziałek w podlizbońskim porcie Alfeite, do którego przetransportowany został ładunek narkotyków. Uczestnikom akcji osobiście pogratulowali obecni tam portugalscy ministrowie sprawiedliwości Francisca van Dunem i obrony narodowej Joao Gomes Cravinho.

Jednym z największych problemów w trakcie akcji było przetransportowanie rybackiego statku do portugalskiego wybrzeża. Śledczy wskazują, że znajdująca się w złym stanie łódź służyła jedynie do transportu narkotyków w okolice Wysp Zielonego Przylądka, u których brzegów miał nastąpić przeładunek pochodzących z Kolumbii narkotyków na inną jednostkę.

Według źródeł policyjnych aresztowani członkowie brazylijskiej jednostki to prości rybacy, zwerbowani przez międzynarodową grupę przestępczą. Statek wypełniony kokainą ukrytą w opakowaniach do transportu ściółki płynął z portu w Fortalezie w północno-wschodniej Brazylii.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ klm/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil