Polacy najchętniej sprowadzają motocykle z Niemiec do Polski

Polacy najchętniej sprowadzają motocykle z Niemiec do Polski. Zazwyczaj jest to Honda sprowadzana do woj. śląskiego lub dolnośląskiego. Polacy najchętniej robią to w lipcu i płacą za ten transport średnio 637 zł. Najczęściej zlecany jest transport motocykli typu sportowego, tzw. ścigaczy.

Sprowadzany motocykl tylko z Niemiec?

Z tysięcy zleceń dotyczących transportu motocykli przeanalizowanych przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl w latach 2011-2015 wynika, że Polacy coraz chętniej sprowadzają motocykle do Polski lub wywożą swoje maszyny za granicę.

W 2014 zainteresowanie usługami sprowadzania motocykli z zagranicy wrosło o kilkadziesiąt procent w stosunku do roku ubiegłego.

Najczęściej Polacy zlecają transport motocykli między miastami w obrębie Polski. Transport taki stanowi 60% zleceń dotyczących transportu motocykli. Wśród krajów, z których Polacy w latach 2011-2015 najchętniej sprowadzali motocykle były głównie Niemcy (37,9%), Wielka Brytania (33,6%), Włochy (6,8%), Francja (4,7%) oraz Holandia (4,6%).


Udział motocykli sprowadzanych z Niemiec rośnie z każdym rokiem. W 2011 było to 21% a w 2014 roku już 43%. Co ciekawe maleje natomiast udział motocykli sprowadzanych z Wielkiej Brytanii: w 2012 roku było to 48% a w 2014 roku już tylko 21%. Znaczny spadek zauważa się również w przypadku motocykli sprowadzanych z Włoch.

- Zauważyliśmy ciekawą zależność: są kraje, do których Polacy częściej wywożą motocykle niż je sprowadzają stamtąd np. Hiszpania, Irlandia, Norwegia, Dania, Szwecja czy Portugalia. Tu znaczenie ma nie tylko Polonia zamieszkująca te kraje, która sprowadza motocykle, aby mieć je na miejscu, ale również z roku na rok dynamicznie rozwijająca się turystyka motocyklowa i widoczny wzrost na tym tle popularności Hiszpanii - mówi Michał Brzeziński z serwisu Clicktrans.pl.

Motocykl przebywa średnią odległość 1376 kilometrów, aby dotrzeć od nadawcy do miejsca docelowego.

Dokąd sprowadza się najwięcej?

Najczęściej motocykle sprowadzają mieszkańcy województwa śląskiego (11%), dolnośląskiego (11%), małopolskiego (11%) oraz mazowieckiego (10%). Tylko 2% motocykli sprowadzanych jest przez mieszkańców województwa opolskiego czy lubuskiego.

W przypadku sprowadzania motocykli dominują mieszkańcy województw położonych bliżej granicy z Niemcami. Duży wpływ na to ma stosunkowo niski koszt transportu w związku z małą odległością oraz opinia o niemieckich właścicielach jako bardziej solidnych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ceny za niemiecką granicą nie odbiegają znacznie od tych w Polsce a często wręcz można znaleźć ciekawy okaz w bardziej atrakcyjnej cenie niż w kraju - dodaje Michał Brzeziński z Clicktrans.pl

Głównymi miastami, do których odbywa się transport z zagranicy są Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań oraz Bydgoszcz.

Ile to kosztuje?

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Paweł

Czytamy ze zrozumieniem... To jest analiza dotycząca motocykli. Fajny artykuł. Ukłon dla autora

! Odpowiedz
2 0 ~Hsshsy

Z tego co słyszałem sprowadzają najcześciej samochody, motocykle mniej.
Zajedzie na giełdę w Szczecinie.

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.