Podwyżka dla nauczycieli albo strajk

"Solidarność" domaga się 9-procentowej podwyżki dla nauczycieli. Rada Krajowa Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ chce, by obowiązywała ona od początku przyszłego roku - pisze "Nasz Dziennik".

Jak czytamy w gazecie, na początku września do szkół mają trafiać ankiety sondażowe, w których nauczyciele będą mogli określić ewentualne formy protestu. Natomiast 9 września związkowcy mają się spotkać z minister edukacji narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską.

"Solidarność" chce też rozmawiać o projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Ze względu jej zakres i fakt, że zmiany mają dotyczyć również Karty Nauczyciela, związkowcy domagają się trybu negocjacyjnego w tej sprawie.

Więcej - w "Naszym Dzienniku".


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/vey/pbp
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~janek

W Unii Europejskiej tylko w Bułgarii i Rumunii nauczyciele zarabiają mniej niż w Polsce

! Odpowiedz
0 0 ~lol3

i jak zwykle to samo. Nauczyciel mając etat i siedząc 40 h w szkole nie wyrobiłby się ze swoimi obowiązkami, więc płaciliby wszyscy za nadgodziny. Wycieczki szkolne to byłyby koszty diet. Zebrania z rodzicami - kolejne nadgodziny. Apele w święta państwowe - kolejne nadgodziny. Wakacji mają więcej dokładnie 16 dni roboczych w roku niż inni pracujący, ale okupione jest to tym, że nie mogą z nich skorzystać w żadnym innym terminie (włącznie z tym, że nie mają urlopu na żądanie). Dobrze znam kilku nauczycieli i mam w rodzinie i nigdy nie powiem, że to lekka praca i wcale bym nie zamienił "normalnego" etatu na te sławne "18 godzin, 2 miesiące wakacji, i super-wysokie wynagrodzenia". Pozdrawiam tych co wiedzą jak jest naprawdę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~glon

Im to sie Qwa w du ..ach poprzewracalo. po dwoch miesiacachw akcji podwyzki chca.jak sie nie podoba to do biznesu niech ida tak jak kazimierz fizyk.18 h tyg i jeszcze placz. Marudza ze musza sie przygotowywac do zajec i sprawdzac klasowki.To niech to robia w szkole i siedza po 8 h a nie , wemzme sobie do domu.

! Odpowiedz
0 1 ~NauczycielZPasja

W wakacje byliśmy zajęci i nie mielibyśmy czasu czytać tak pasjonujących jednostronnych komentarzy...

! Odpowiedz
3 5 ~Niezadowolony

Mają dobre przemawiające za szybką podwyżką: Właśnie wrócili z 2-miesięcznych płatnych wakacji finansowanych z naszych podatków. Pracują 18 h za większe pieniądze niż inni dostają za 40h. Jest ich 3 razy za dużo, w przeliczeniu na ilość uczniów. Max 20% z nich pracuje z pasją i ma charyzmę nauczyciela. Reszta zatrudniona po znajomościach.Gdyby do mnie przyszli po podwyżkę bez wahania bym ich zwolnił.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~rtg

9 % podwyżka przecież w Polsce mamy DEFLACJE !!!! czym tłumacza akurat taki przyrost dlaczego 9 a nie 15 % ???

! Odpowiedz
2 7 ~seth

Dobra ale 9% nauczycieli na bruk

! Odpowiedz
2 9 ~eldushek

Nie mogli strajkować w wakacje?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil