Pierwszy Supercharger na stacji Orlen już działa

Orlen już uruchomił stacje szybkiego ładowania samochodów Tesla Motors w Kostomłotach pod Wrocławiem. Do dyspozycji kierowców tesli są dwa słupki, co oznacza, że jednocześnie mogą z nich korzystać cztery samochody. Ładowarki Supercharger montowane były pod koniec ubiegłego roku, a do użytku oddano je w poniedziałek wieczorem.

Polacy, którzy zakupili tesle już testowali urządzenia. O uruchomieniu pierwszego Superchargera nad Wisłą informował Dawid Guzenda, który na łamach Bankier.pl opowiadał o tym, czy jazda teslą faktycznie jest tak ekonomiczna, jak zachwala to producent, w wywiadzie: Czy da się jeździć samochodem za darmo? Pierwsza ładowarka w Polsce pojawiła się już także na mapach Tesli.

Pierwszy Supercharger Tesli w Polsce został uruchomiony na stacji Orlen koło węzła Kostomłoty
Pierwszy Supercharger Tesli w Polsce został uruchomiony na stacji Orlen koło węzła Kostomłoty (Tesla)

Współpraca PKN Orlen i Tesla Motors została ogłoszona w zeszłoroczne wakacje. W ramach wspólnego projektu, Superchargery stanęły także na niemieckich stacjach star oraz w Czechach. Opatentowane ładowarki Tesla Motors pozwalają naładować samochód za darmo. Dzięki nowoczesnej technologii 80 proc. baterii zostanie naładowane w 40 minut, a do pełna w 75 minut. 

Pierwsza ładowarka udostępniona na stacji Orlen w Polsce mieści się w Kostomłotach pod Wrocławiem. Słupki stoją także na Orlenie w okolicy Katowic, jednak nie ma jeszcze informacji o ich uruchomieniu. Pierwsza samodzielna stacja dla Tesli miała powstać w Poznaniu przy City Park Hotel & Residence, jednak nie została jeszcze uruchomiona.

Ładowarki Supercharger dostępne są obecnie tylko dla samochodów marki Tesla. Elon Musk, prezes firmy, nie wyklucza udostępnienia szybkich ładowarek innym producentom, jeśli tylko wyrażą chęć współpracy w tym zakresie.

/mg

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowej za 2015 rok? Nie czekaj do ostatniej chwili - pobierz darmowy program, sprawdź dostępne ulgi i rozlicz się - szybko i bezproblemowo - z Bankier.pl. Z nami zrobisz to bez wychodzenia z domu - Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 ~GP

Zajepomysł z lokalizacją. Każdy obcokrajowiec tam trafi... I tak dobrze, że nie Chrzączyżewoszyce...

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~teo

Supercharger to zarejestrowany znak towarowy. Więc chcesz mi powiedzieć, że na Apple mówisz Jabłko w imię ochrony ojczystego języka?

! Odpowiedz
0 4 ~bbbb odpowiada ~teo

Ja na ejpla mówię ogryzek ;p

! Odpowiedz
0 0 ~apl odpowiada ~bbbb

Na ejpla gadaj co chcesz
Co to ejpel?

! Odpowiedz
0 11 ~Alf

A co w pływami do budżetów państw Unii? Nie bądźmy naiwni. Obecnie w cenie paliw nawet w Polsce ponad 50% to VAT i akcyza oraz podatek drogowy. Gdyby większość ludzi przeszła na samochody nawet na gaz, zdecydowanie niżej opodatkowany niż benzyna czy olej napędowy, oznaczałoby to katastrofę finansów państw Unii. Także nie łudźcie się. Taniego transportu indywidualnego na dużą skalę w Unii nie będzie - w przypadku dosłownie każdego źródła zasilania przy odpowiedniej masowości zjawiska będzie istniała konieczność podwyższenia podatku od tego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Dżejms

No i mamy wytłumaczenie - ulgi tylko dla bogatych. Jak biedota zacznie kupować masowo to się dowie gdzie jej miejsce. Nic nowego.

! Odpowiedz
13 13 ~Szejk

Samochód elektryczny zasilany prądem z węgla... Takie to ekologiczne jak Korea Północna demokratyczna...

! Odpowiedz
4 21 ~Jarrek

Elektrownie mają systemy które mocno ograniczają emisje szkodliwych substancji, bardziej smrodzą domki jednorodzinne bo tam nikt tego nie kontroluje i ludzie palą śmierci i wszystko co się da.

! Odpowiedz
10 9 ~ekoTerrorysta

oświecę cię Szwejku... jakieś 30 lat temu wynaleziono ogniwa słonaczne a 100 lat temu zaczęto używać wiatraków do produkcji prądu. Obecnie na świecie większość nowych mocy wytwórczych prądu to właśnie OZE, za 20 lat węgiel to będzie przeżytek stosowany tylko w polskim skansenie!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.