Na Orlenie "zatankujesz" auto elektryczne

Na stacjach Orlenu pojawią się punkty szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Na razie na niemieckich stacjach sieci star, ale jeszcze w tym roku także w sieci stacji paliw należących do Grupy Orlen w Polsce i Czechach.

(PKN Orlen)

To efekt współpracy PKN Orlen z amerykańskim producentem samochodów elektrycznych i jednocześnie liderem w zakresie szybkiego ładowania, firmą Tesla.

Pierwsze punkty ładowania elektrycznego oddane zostaną do użytku do końca sierpnia br. na należących do Orlen Deutschalnd, stacjach marki star. Obiekty w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii, przy granicy z Polską, są obecnie wyposażane przez firmę Tesla w najszybsze na świecie porty służące do ładowania elektrycznego maksymalnie do 4 samochodów.

Punkty „Supercharger” umożliwiają bezkosztowe doładowanie aut Tesla Model S w niecałe 30 minut, co pozwala na przejechanie nawet 270 kilometrów. W 40 minut możliwe jest już naładowanie 80% baterii, a w 75 minut -100%. Pojedyncze doładowanie baterii pozwala na przejechanie do 460 km.

- Od lat z zainteresowaniem przyglądamy się najnowszym trendom i rozwijamy innowacyjne segmenty biznesowe. Nie ulega wątpliwości, że wśród światowych firm motoryzacyjnych na sile przybiera trend związany z produkcją samochodów zero i niskoemisyjnych. Naszą odpowiedzią na nadchodzące zmiany jest podjęta właśnie współpraca z liderem w segmencie aut elektrycznych, firmą Tesla. To kolejny krok w kierunku budowy naszej przewagi konkurencyjnej i ukłon w stronę klientów, którzy cenią sobie alternatywne rozwiązania mobilne z korzyścią dla ochrony zasobów naturalnych – mówi Marek Podstawa, członek zarządu ds. Sprzedaży PKN Orlen.

(PKN Orlen)Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienia testowych stacji do ładowania samochodów w Polsce i Czechach. Ostateczne decyzje podjęte zostaną do końca tego roku. Obecnie na świecie sprzedaje się rocznie około 300 tysięcy pojazdów elektrycznych, a światowa sieć punktów ładowania tego typu pojazdów liczy już prawie 100 tysięcy obiektów, z czego w Europie – 22 tysiące.

Według ekspertów w 2020 roku światowa sprzedaż w tym segmencie wyniesie 7 milionów samochodów rocznie, co stanowi 10% łącznej sprzedaży samochodów osobowych, a liczba punktów doładowań wzrośnie do kilku milionów.

/ PKN Orlen

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~krakus

Nie wiecie,czy ktos w Polsce leasinguje tego bolida?Choruję na to cacko...;.

! Odpowiedz
1 10 ~super

Jeździłem teslą, i szczerze gdybym miał taką kasę, lub była by tańsza, to jestem pierwszy w zakupie tego samochodu. Tesla jest rewelacyjna. Mam garaż więc dorobiłbym sobie punkt ładowania i było by git. Tylko cena tego samochodu jeszcze spora. Jak będzie używana Tesla za 50tyś to kupuje

! Odpowiedz
1 2 ~chrabia

Jak by była za 10tys. zł to bym kupił. Parkowałbym pod blokiem, coby sąsiedzi widzieli, że mają do czynienia z szlachtą.

! Odpowiedz
0 2 ~dan21usa

za 35 tys $ bedzie mozna kupic crossovera w 2017 a dalej idac ceny tych samochodow beda spadac poniewaz cena bateri i ich ewolucja beda przyspieszac wraz z rozwojem rynku aut elektrycznych

! Odpowiedz
3 2 ~mo

wszędzie te tesle u nas jeżdżą, idę dzisiaj rano do pracy a na matecznym znowu jakaś tesla. Może trochę nie idę z duchem czasu ale mam 14 letniego megana kopcącego na czarno i dobry filtr kabinowy żeby tego nie czuć.

! Odpowiedz
0 7 ~fez

Niepotrzebnie wydałeś kasę na ten filtr kabinowy. Samochód kopci do tyłu, za siebie, a wlot powietrza do kabiny jest przecież z przodu.

! Odpowiedz
0 3 ~kolektor odpowiada ~fez

taki zabytek potrafi wiele cudów spalić na rozgrzanym kolektorze...

! Odpowiedz
0 0 ~poloczysto odpowiada ~kolektor

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.