REKLAMA

Hiszpańska firma przeznaczy 80 mln euro na fabrykę pod Wrocławiem. Praca dla 1000 osób

2021-09-16 16:29
publikacja
2021-09-16 16:29
Hiszpańska firma przeznaczy 80 mln euro na fabrykę pod Wrocławiem. Praca dla 1000 osób
Hiszpańska firma przeznaczy 80 mln euro na fabrykę pod Wrocławiem. Praca dla 1000 osób
/ Wyniki wyszukiwania Wynik z internetu z linkami do strony Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

80 mln euro zamierza przeznaczyć na budowę nowego zakładu produkcyjnego we Wróblowicach pod Wrocławiem firma Persan Polska zajmująca się produkcją chemii gospodarczej i kosmetyków. Inwestycja ma się zakończyć w 2023 r.

Nowy zakład ma powstać we Wróblowicach w powiecie średzkim. Będzie to kolejny zakład tej hiszpańskiej firmy po fabryce działającej we Wrocławiu.

Jak podano w informacji przesłanej PAP przez spółkę, budowa nowoczesnego zakładu we Wróblowicach umożliwi dynamiczny wzrost produkcji i sprzedaży na szerszą skalę, m.in. wyrobów kosmetycznych dla europejskich partnerów.

„Zakład zostanie przygotowany na 1000 stanowisk pracy, a rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe, którego powierzchnia zwiększona zostanie niemal pięciokrotnie, zapewni optymalne warunki do tworzenia nowatorskich rozwiązań, które będą nie tylko wygodne dla konsumentów, ale też przyjazne środowisku” – podano.

Koszt inwestycji, która ma się zakończyć w 2023 r., to 80 mln euro.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski podczas uroczystości inaugurującej budowę zakładu podkreślił, że Dolny Śląsk to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Europie.

„Ambitnie inwestujemy w rozwój kolei, infrastruktury drogowej, w nowoczesną ochronę zdrowia, edukację oraz w innowacyjną gospodarkę. To sukcesy, które wynikają z pracowitości Dolnoślązaków, ale również z bardzo dobrej współpracy władz samorządowych z przedsiębiorcami, środowiskami naukowymi oraz z rządem” – powiedział Przybylski.

autor: Piotr Doczekalski

Źródło:PAP
Tematy

Znajdź dla siebie najlepsze konto premium!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
svip
Ale zaraz dlaczego Hiszpanie w Polsce koszty tańsze niż zakład w hiszpani tańsz siałal robocza czy niższe podatki albo coś analityk hiszpański przeoczył.
newcommer
Chińczycy w tym momencie mówią ok, znajdziesz sobie partnera z Chin co ma 50% kasy na inwestycje a będziesz mógł zarabiać na naszych niewolnikach. A wiecie co 30 lat robił polski rząd? Dawał dotacje, czyli od tych 1000 ludzi dokładał do interesów przez 10 lat. Syf, emisja CO2 i zdychający niewolnicy. Nic tylko się cieszyć.
gerth
Hiszpańska firma zaoferuje na terenie Polski pracę dla ukraińskich robotników za chińską pensję...

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki