PZU ostrzega przed fałszywymi wiadomościami o wymaganej płatności

Uwaga na fałszywe wiadomościami e-mail i sms o wymaganej płatności rozsyłane przez operatora podszywającego się pod PZU - ostrzega w czwartkowym komunikacie Grupa PZU.

(fot. Piotr GalantFORUM / )

Jak wskazuje ubezpieczyciel, wysyłają je nadawcy, którzy podszywają się pod firmę PZU. "W treści wiadomości (mail, SMS) mogą znajdować się np. informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi, czy wymaganej płatności". "Taka wiadomość nie pochodzi od PZU" - podkreśliła spółka.

Ubezpieczyciel podał, że w wiadomości może znajdować się link do rzekomego operatora płatności, pobierającego je w imieniu PZU.

"W żadnym wypadku nie pobieraj takiej wiadomości mailowej i nie korzystaj z linka w wiadomości sms. Jeśli już do tego doszło, jak najszybciej przeskanuj swój komputer i telefon programem antywirusowym oraz dokonaj zmiany ważnych haseł" - radzi spółka.

(Bankier.pl)

Grupa PZU to największa firma z branży ubezpieczeniowej w Polsce z ponad 37-proc. udziałem w rynkach ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych oraz z niemal 46-procentowym udziałem w rynku ubezpieczeń na życie. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne