REKLAMA

PZU liczy na zwiększenie udziałów rynkowych w ubezpieczeniach majątkowych

2019-11-14 11:54
publikacja
2019-11-14 11:54
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

PZU obserwuje stabilizację presji cenowej w ubezpieczeniach komunikacyjnych i liczy, że zwiększy swój udział w rynku ubezpieczeń majątkowych - poinformował prezes spółki, Paweł Surówka.

"Jesteśmy poniżej poziomu 38 proc. udziału w rynku w ubezpieczeniach majątkowych, który zakładaliśmy w strategii. Postanowiliśmy bronić wskaźnika mieszanego, który jest lepszy niż założyliśmy" – powiedział Surówka.

"W pewnym sensie presja cenowa się stabilizuje i liczymy na to, że będziemy w stanie nasz udział rynkowy budować” – powiedział Surówka.

Udział rynkowy grupy PZU w ubezpieczeniach majątkowych wynosi 33,5 proc. podczas gdy strategia zakładała, że pod koniec 2020 roku udział wyniesie 38 proc.

Ubezpieczyciel zaobserwował w trzecim kwartale 2019 roku stopniową stabilizację średnich cen transakcyjnych w ubezpieczeniach OC komunikacyjnych. PZU ocenia, że obserwowana dalsza konsolidacja zewnętrznych sieci dystrybucji wpływa w znacznym stopniu na wzrost kosztów akwizycji wśród firm nieposiadających własnych struktur, potęgując spadek rentowności w tej linii produktowej.

„Widzimy niektórych graczy z dość agresywną polityką cenową(…) Mamy wrażenie, że te przeceny, które widzieliśmy są trudne dla graczy, którzy nie posiadają takiej sieci dystrybucyjnej, by sprzedawać te produkty rentownie. Martwi nas ta sytuacja, ale widzimy pewną stabilizację cen (…)” – powiedział Surówka.

„Grupa PZU jest w stanie utrzymywać wysoki udział w tym rynku i wysoką rentowność” – dodał.

Wskaźnik mieszany z ubezpieczeń komunikacyjnych grupy PZU w III kwartale wzrósł do 94 proc. z 93 proc. w II kwartale 2019 roku.

Wynik na działalności lokacyjnej z uwzględnieniem banków i kosztów odsetkowych PZU wyniósł w III kwartale 2.215 mln zł.

PZU podało w czwartek, że zmienia strategię zarządzania portfelem inwestycyjnym z krótkoterminowej na długoterminową, ma bardziej konserwatywną strukturę portfela, zwiększa udział obligacji skarbowych, i dywersyfikuje ekspozycje korporacyjne.

„Nasz wynik lokacyjny stal się przewidywalny i odporny na wolatylność rynku jaki widzimy na całym świecie” – powiedział Surówka. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki