Przewodniczący "starej" rady nadzorczej PTC Dariusz Oleszczuk poinformował, że chciał wraz z innymi członkami RN wejść do gmachu spółki właśnie w związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z 26 sierpnia.
"Na dzisiaj nie jest przewidziane żadne posiedzenie rady nadzorczej. My zupełnie inaczej interpretujemy postanowienie sądu, na pewno nie jako przywrócenie poprzedniego wpisu w KRS" - powiedział Witold Pasek, rzecznik zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej, który reprezentuje interesy Deutsche Telekom i Elektrimu.
Sąd postanowił uchylić zaskarżone przez członków "starego" zarządu PTC postanowienie o wpisie do KRS z lutego 2005 roku. Wpis z lutego stanowił, że właścicielem 48 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej jest Elektrim. Spółka ta została wpisana do KRS w miejsce Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez francuskie Vivendi.
"Zamierzamy jako członkowie rady podjąć wszelkie kroki umożliwiające nam wykonywanie swoich obowiązków. Na pewno decyzje o zmianach w zarządzie będą dzisiaj rozpatrywane, nie wiadomo jednak czy będą podjęte " - powiedział Oleszczuk.
R.K.
Źródło: PAP






























































