REKLAMA
Tour de spółki

PO wygrała wybory do PE

2014-05-26 21:36
publikacja
2014-05-26 21:36

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała PO z poparciem 32,13 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęło PiS z 31,78 proc. głosów - podała w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza. Dalej uplasowały się: SLD -UP - 9,44 proc., Nowa Prawica - 7,15 proc. i PSL - 6,8 proc.

Frekwencja wyborcza wyniosła 23,82 proc.

PO zdobyła 19 mandatów, PiS również 19 mandatów, SLD-UP - 5 mandatów, Nowa Prawica - 4 mandaty i PSL - 4 mandaty.

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. i nie zdobyły mandatów. Do PE reprezentantów nie wprowadziły: Solidarna Polska, Europa Plus-Twój Ruch, Polska Razem i Ruch Narodowy.

Mandaty dla Platformy zdobyli m.in.: Michał Boni, Jerzy Buzek, Danuta Huebner, Janusz Lewandowski, Dariusz Rosati, Jacek Saryusz-Wolski, Bogdan Zdrojewski i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Wśród europosłów PiS są m.in.: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda, Anna Fotyga, Marek Jurek, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Bolesław Piecha, Janusz Wojciechowski i Beata Gosiewska.

Z kolei z list SLD zakwalifikowali się m.in.: Adam Gierek, Krystyna Łybacka i Janusz Zemke.

Nową Prawicę reprezentować będą m.in. Janusz Korwin-Mikke i Michał Marusik. Europosłowie PSL to m.in. Jarosław Kalinowski i Andrzej Grzyb.

Mandatu do Parlamentu Europejskiego nie zdobyli m.in. były spin doktor PiS Michał Kamiński i b. minister finansów Jacek Rostowski (obaj startowali z PO) i b. lider SLD Wojciech Olejniczak.

Lista posłów do Parlamentu Europejskiego

Platforma Obywatelska

Jerzy Buzek
Bogdan Zdrojewski
Julia Pitera
Adam Szejnfeld
Barbara Kudrycka
Janusz Lewandowski
Danuta Huebner
Dariusz Rosati
Tadeusz Zwiefka
Bogdan Wenta
Jarosław Wałęsa
Jacek Saryusz-Wolski
Róża Thun
Marek Plura
Jak Olbrycht
Elżbieta Łukacijewska
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
Danuta Jazłowiecka
Michał Boni

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Jurek
Jadwiga Wiśniewska
Janusz Wojciechowski
Kazimierz M. Ujazdowski
Tomasz Poręba
Bolesław Piecha
Mirosław Piotrowski
Stanisław Ożóg
Zdzisław Krasnodębski
Ryszard Legutko
Zbigniew Kuźmiuk
Kosma Złotowski
Karol Karski
Dawid Jackiewicz
Ryszard Czarnecki
Andrzej Duda
Anna Fotyga
Beata Gosiewska
Marek Gróbarczyk

Kongres Nowej Prawicy

Janusz Korwin-Mikke
Robert Iwaszkiewicz
Stanisław Żółtek
Michał Marusik

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Janusz Zemke
Bogusław Liberadzki
Krystyna Łybacka
Adam Gierek
Lidia Geringer de Oedenberg

Polskie Stronnictwo Ludowe

Czesław Siekierski
Jarosław Kalinowski
Andrzej Grzyb
Krzysztof Hetman

ral/ mok/ bk/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (57)

dodaj komentarz
~zefir
Takie wygrywanie wyborów przez PO,to propagandowa ściema.Prawda jest taka,że PO przegrała wybory do PE.Przegrała gdyż w porównaniu z dotychczasowym stanem posiadania straciła aż 6-ciu europosłów.
~200 000
200 tys. nieważnych głosów. To niemałe miasto. Jak to możliwe ?
~Rydz66
Tak to możliwe że ludzie przychodzą na wybory bo... zawsze chodzili.
W moim lokalu na 250 głosów 6 było nieważnych!
trzy czyste książeczki i trzy z głosami na więcej niż jedna lista!
Przy wręczaniu kart wszystkich instruowaliśmy jeden krzyżyk , x
w całej broszurce.
Niemal połowa dopiero w lokalu
Tak to możliwe że ludzie przychodzą na wybory bo... zawsze chodzili.
W moim lokalu na 250 głosów 6 było nieważnych!
trzy czyste książeczki i trzy z głosami na więcej niż jedna lista!
Przy wręczaniu kart wszystkich instruowaliśmy jeden krzyżyk , x
w całej broszurce.
Niemal połowa dopiero w lokalu patrzyła kto jest na listach i jakie
listy zostały umieszczone na karcie :-((
Niespełna 25% wzięła udział w głosowaniu i spora część zrobiła to bez
zastanowienia!!!
STRASZNE ? JAKIM SPOŁECZEŃSTWEM JESTEŚMY?
KTO DECYDUJE O PRZYSZŁOŚCI POLAKÓW !!!!!!

JAKI PAN TAKI KRAM
MAMY TAKICH POLITYKÓW JAKICH WYBIERAMY I NA JAKICH ZASŁUGUJEMY.
RÓBCIE COŚ ZMIENIAJCIE OD PODSTAW ZAMIAST PŁAKAĆ GDY MLEKO JUŻ SIĘ ROZLAŁO !!!!
~acton
PO rzeczywiscie dokonala wrecz cudu: wygrala wybory, mimo 7 lat przekretow, korupcji, klamstw i manipulacji, i zupelnej obojetnosci wobec polskiego interesu. Ja to nazywam cudem. Okazuje sie, ze "towarzystwo", trzymajac wie w kupie, moze osiagnąc wszystko
~jareczek
zapewne uniewazniali glosy mieli prykaz zeby PO wygralo ! nieazne jak glosowano - wazne kto liczy glosy
~wwff
Ruskie serwery nie zawiodły. O drugiej w nocy w poniedziałek po przeliczeniu 60% już było 34 do 31 dla PISu. Trzeba było szybko coś wykombinować.
~wizz
Tak źle, tak niedobrze, a PO znowu na czele. I BARDZO DOBRZE! Widocznie tylko lamusom z internetu jest tak źle, skoro inni nadal głosują na PO. Dopóki nie będzie konkretnej alternatywy dla rządów PO, bo takim nie jest ani Jarek Smoleński, ani Leszek Komuch, Korwin Narwaniec i pozostała banda, to PO powinno rządzić- ZA KARĘ!
~rk
To prawda, że oferta partii politycznych w Polsce jest na żenująco niskim poziomie.
Ale uważam, że zaistniała konieczność odsunięcia PO od władzy.
Sposób w jaki Tusk przeforsował "reformę OFE" pokazał, że partia ta ma w głębokiej pogardzie poszanowanie Prawa i zasad demokracji.
- nie było żadnej
To prawda, że oferta partii politycznych w Polsce jest na żenująco niskim poziomie.
Ale uważam, że zaistniała konieczność odsunięcia PO od władzy.
Sposób w jaki Tusk przeforsował "reformę OFE" pokazał, że partia ta ma w głębokiej pogardzie poszanowanie Prawa i zasad demokracji.
- nie było żadnej debaty publicznej
- mimo poważnych zastrzeżeń co do konstytucyjności uchwalanych przepisów, przed ich uchwaleniem nie poddano ich weryfikacji przez TK
- ekspertyzy którymi Tusk się podpiera były pisane na kolanie, na ich wykonanie wynajętym prawnikom dano tylko 2 dni, może dlatego Tusk tak bardzo bronił się przed ujawnieniem umów na ich wykonanie
- ustawę przepchnięto przez Sejm bez jej głosowania, całość uchwalanych przepisów została przepchnięta jako poprawka do ustawy.

Tylko niewiedzy społeczeństwa, Tusk zawdzięcza to że dalej rządzi. Nie wyobrażam sobie aby
takie naruszenia mogły mieć miejsce w kraju zamieszanym przez naród o większej wiedzy prawno-ekonomiczniej i świadomości obywatelskiej.

Jak widać Tusk posunie się do wszystkiego aby utrzymać się u włądzy.
Moim zdaniem, nie ma w tej chwili partii, która bardziej zagrażała by demokracji w Polsce. Owszem PIS i NP to oszołomy, ale degeneracja PO jest daleko bardziej głęboka.
~jkm
0-tych postulował stworzenie Funduszu Emerytalnego z pieniędzy uzyskanych z prywatyzacji(30%) - wyśmiano go. Facet który już kilkadziesiąt lat temu przewidział, że Zakład Utylizacji szmalu padnie na zbity pysk - wyśmiano go. Facet który zrzekł się emerytury w przeciwieństwie do innych polityków. Facet który przygotował 0-tych postulował stworzenie Funduszu Emerytalnego z pieniędzy uzyskanych z prywatyzacji(30%) - wyśmiano go. Facet który już kilkadziesiąt lat temu przewidział, że Zakład Utylizacji szmalu padnie na zbity pysk - wyśmiano go. Facet który zrzekł się emerytury w przeciwieństwie do innych polityków. Facet który przygotował projekt ustawy o zakazie uchwalania budżetu państwa z deficytem budżetowym - wyśmiano go. Facet który wraz z Stanisławem Michalkiewiczem postulował wprowadzenie kary śmierci za najcięższe morderstwa - wyśmiano go (Dzisiaj Trynkiewicz w lewackim państwie ma się dobrze ). Facet w 2008 roku po konferencji z udziałem Drzewieckiego który oszacował koszt budowy Gniazda Narodowego na 850 milionów złotych powiedział, że stadion będzie kosztował 2 - 3 razy tyle i się nie pomylił. Facet optował za nie mieszaniem się w konflikt na Ukrainie to go wyśmiano, dzisiaj widać, ze miał racje w przeciwieństwie do złodziei z PO i pseudo-patriotów z PIS. Facet postuluje obniżkę podatków, likwidacje złodziejskiego podatku dochodowego, ograniczenie do niezbędnego minimum administracji i wiele innych mądrych pomysłów i ja mam głosować na Tuska, Kaczyńskiego, Millera, którzy zadłużyli obywateli tego kraju na przynajmniej 3 pokolenia - hahahahha. Siłą państwa jest siła gospodarcza i militarna, a bez pierwszej nie będzie tej drugiej. Żadne tam NARODOWE PLANY ZATRUDNIENIA (PIS) albo STRATEGIA POLSKA 2030(PO) nie spowodują, że Polska stanie się liczącym krajem na mapie Europy i Świata jeżeli od 24 lat ciągle będziemy głosować na pseudo liberałów z PO, komuchów z SLD albo na pobożny socjalistów z PIS. Dzieci nie nakarmi się obietnicami wyborczymi Tuska, czy patriotyzmem i historią Kaczyńskiego. Polsce brakuje prawdziwego konserwatywno-liberalnego męża stanu jakim był Ronald Reagan lub Margaret Thatcher. Oczywiście samo to nie wystarczy do tego, żeby nasz kraj mógł stać się ważnym punktem na politycznej mapie Europy i Świata, bo do tego potrzebna jest zmiana mentalności Polaków, szanowania się nawzajem, uczciwości i świadomości, że każda nasza decyzja będzie miała w przyszłości w mniejszym lub większym stopniu wpływ na życie przyszłych pokoleń o które też należy z całą stanowczością pamiętać. Ludzie tak na prawdę PIS od PO nie wiele się różni i manipulują wami wmawiając, że oddając głos na partię z poza parlamentu to głos stracony.. Korwin to jedno z głównych ogniw mogącym stać się zalążkiem myśli konserwatywno-liberalnej, która niestety w polskim społeczeństwie kuleje z powodu 50 letniego panowania komunizmu i socjalizmu zaszczepiającego w Polakach bierność i złudne poczucie, że państwo się o nich zatroszczy.
~retro
krzyczysz tutaj że ludzie są manipulowani przez polityków, a sam zostałeś kompletnie zmanipulowany przez jednego z nich ( propaganda w necie robi swoje, jest dużo bardzej groźna od tej z TV(N) bo nie zdajesz sobie sprawy z jej istnienia no i zaraża i ogłupia najmłodszych)

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki