PGE analizuje wszelkie możliwości akwizycji w ciepłownictwie

2020-09-16 18:36
publikacja
2020-09-16 18:36
fot. Kacper Pempel / FORUM

Grupa PGE analizuje wszystkie możliwości akwizycji w ciepłownictwie, a przy ewentualnym przejmowaniu elektrociepłowni węglowych trzeba uwzględniać koszty transformacji w kierunku niskoemisyjnym - poinformowała PAP Biznes grupa PGE w odpowiedzi na pytanie, czy PGE jest zainteresowana aktywami CEZ-u.

"PGE zamierza aktywnie uczestniczyć w procesie rozwoju ciepłownictwa w Polsce i w tym obszarze analizujemy wszelkie możliwości akwizycyjne" - poinformowało PAP Biznes biuro prasowe PGE.

"Natomiast mając na względzie konieczność transformacji tego sektora w kierunku niskoemisyjnym, potencjalne przejmowanie elektrociepłowni węglowych musi uwzględniać niezbędne do poniesienia wydatki związane z docelowym zastąpieniem tych mocy jednostkami nisko- lub zeroemisyjnymi" - dodało biuro.

CEZ zaprosił do składania listów intencyjnych w procesie zakupu polskich aktywów grupy. Będzie rozpatrywał oferty zakupu CEZ Skawina, CEZ Chorzów, CEZ Produkty Energetyczne Polska oraz CEZ Polska.

Jak podał CEZ, polskie aktywa obejmują dwie strategicznie zlokalizowane elektrociepłownie w gęsto zaludnionych i zurbanizowanych regionach Śląska (Katowice) oraz Małopolski (Kraków), o łącznej zainstalowanej mocy 568 MWe oraz 1088 MWt.

Strony zainteresowane udziałem w procesie mają przesłać deklaracje najpóźniej do 29 września 2020 r.

W listopadzie 2019 r. grupa CEZ informowała, że prowadzi prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu sprzedaży aktywów w Polsce i do połowy 2020 roku planuje nawiązać kontakt z podmiotami potencjalnie zainteresowanymi ich kupnem. Spodziewała się wówczas, że niewiążące oferty zostaną złożone jesienią 2020 roku, a w 2021 roku zostanie podpisana umowa i transakcja zostanie sfinalizowana.

W opublikowanej w maju 2019 r. strategii CEZ zakładał większą koncentrację na rynku krajowym. Informował, że chce wyjść z segmentów i rynków o nieatrakcyjnych perspektywach. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kazbonk
Krociowe zyski odnotuje ta spółka energetyczna, która odebraną z dachów energię fotowoltaiczną,
będzie potrafiła zgromadzić przynajmniej na poł roku, a następne oddać zimą. Za 10 lat będzie jeszcze ciekawiej, gdyż wejdą samochody elektryczne, ale jednoczesnie więcej firm nauczy się magazynowac energię

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki