REKLAMA

PAŻP będzie mogła inwestować w drony. Jest projekt

2023-03-20 17:07
publikacja
2023-03-20 17:07

Polska Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) będzie mogła prowadzić działalność w obszarze bezzałogowych statków powietrznych; Agencja będzie mogła też tworzyć lub nabywać spółki z tego obszaru - wynika z projektu noweli ustawy o PAŻP.

PAŻP będzie mogła inwestować w drony. Jest projekt
PAŻP będzie mogła inwestować w drony. Jest projekt
/ pansa.pl

W poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych rządu poinformowano o pracach nad projektem noweli ustawy o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Jak wyjaśniono, zmiana przepisów to wynik jednego z kamieni milowych z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), który ma zapewnić instytucjonalne i prawne podstawy rozwoju bezzałogowych statków powietrznych. "W opisie kamienia milowego zostało wskazane, że ustawa zmieniająca przyzna Agencji prawo do posiadania własnego kapitału w spółkach prawa handlowego oraz upoważni Agencję lub jej spółki zależne do prowadzenia projektów pilotażowych wspierających wdrażanie modeli biznesowych i usług w zakresie bezzałogowych statków powietrznych" - wskazano w wykazie.

Zgodnie z projektowaną nowelą PAŻP będzie mogła prowadzić działalność w obszarze bezzałogowych statków powietrznych, w tym zapewniać usługi na rzecz operatorów i dostawców usług dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych.

Jak poinformowano PAŻP - za zgodą ministra właściwego do spraw transportu - będzie mogła także tworzyć spółki oraz posiadać, obejmować lub nabywać udziały lub akcje w spółkach w zakresie bezzałogowych statków powietrznych. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki