Otwarcie parku wodnego za 150 mln euro pod koniec 2019 roku

Otwarcie Suntago Wodnego Świata we Wręczy koło Mszczonowa planowane jest pod koniec 2019 rok - poinformował PAP burmistrz - Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Będzie to największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ma kosztować ok. 150 mln euro.

(Suntago)

"Inwestor planuje, że Suntago ruszy we wrześniu, październiku 2019 roku" - powiedział PAP burmistrz Mszczonowa. Zaznaczył jednak, że pogoda może spowodować przesunięcie tego terminu.

Burmistrz powiedział także, że na terenie budowy już wykonano odwierty do wód geotermalnych. "Prace się powiodły i już wiadomo, że Suntago Wodny Park będzie mógł skorzystać z ujęcia geotermalnego" - podał. Jak informowano, odwiert termalny ma głębokość niemal 2 km, a woda geotermalna ma temperaturę 45 stopni Celsjusza.

Suntago Wodny Świat to część największego zadaszonego parku wodnego w Europie - Park of Poland. Budowa obiektu ruszyła w maju 2017 roku. "Dotychczas zakończyły się prace przy fundamentach, wykopach i nieckach basenowych wewnątrz budynku. Trwają prace budowlane w strefie Jamango Wodna Dżungla, gdzie znajdować się będzie większość z naszych 32 zjeżdżalni wodnych. Pierwsze z nich są już wstępnie montowane na zewnątrz budynku" - podawały służby prasowe inwestora.

Dodano, że "dotychczas wylano już 37 tys. metrów sześciennych betonu, czyli więcej niż zużyto podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki (...), a masa wykorzystanej stali to 5 tys. ton, czyli połowa wagi paryskiej Wieży Eiffla". Z informacji wynika też, że "w ubiegłym roku do wielkich szklarni w Rotterdamie trafiły palmy i inne rośliny egzotyczne z Malezji, Florydy i Kostaryki, które będą ozdobą tropikalnego ogrodu w Suntago Wodnym Świecie".

"W 2018 roku ruszyły prace nad kolejnymi częściami kompleksu Park of Poland. Oprócz parku wodnego Suntago Wodny Świat, powstanie w nim rozbudowana baza noclegowa. Wraz z Suntago Wodnym Światem otwarta zostanie Suntago Village - wioska składająca się z ok. 100 rekreacyjnych modułowych domków wypoczynkowych typu Cabaa" - informowano.

W ramach projektu powstanie także strefa zabaw dla dzieci, strefa przeznaczoną do wspólnego grillowania, centralny budynek z recepcją oraz mini-sklepem. "Kolejne 100 domków zostanie dodanych w drugiej fazie projektu" - podano.

W Suntago zaplanowano 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,2 km, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Goście będą mieli do dyspozycji również gabinety masażu i solaria. Wszystkie atrakcje pogrupowane zostaną w trzech strefach: Relax (baseny, 700 drzew), Saunaria (strefa fitnes) oraz Jamango (wodna dżungla ze zjeżdżalniami).

Inwestor, firma Global City Holdings, znany jest w Polsce m.in. z sieci kin Ciemna City. Projekt powstanie we współpracy z niemiecką Grupą Wund, która prowadzi pięć podobnych projektów.

Jak przekazał inwestor, Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Czynny codziennie, będzie mógł przyjąć do 15 tys. osób dziennie. Inwestorzy spodziewają się miliona gości rocznie.

Park wodny powstanie na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. Park ma powstać w odległości ok. 25 km od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Koszt inwestycji Suntago Wodnego Świata to ok. 150 mln euro. Projekt jest finansowany ze środków własnych inwestora oraz kredytów bankowych. (PAP)

autor: Mariusz Polit

mp/ ewes/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 _jasko

"Będzie to największy park wodny w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej".
"Park ma powstać w odległości ok. 25 km od planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego."
Czyli lotnisko będzie miało wzięcie, z całej Europy Środkowo-Wschodniej będzie walić klientela.

! Odpowiedz
1 2 pkc

Pan Nikt pięknie skomentował park of Poland :)

! Odpowiedz
6 5 do_niczego

Ciekawe w czym będą wypłacać pensje pracownikom w złotówkach czy w EURO,i w jakiej walucie będą bilety wstępu dla 2 sortu społeczeństwa?Skoro inwestycja kosztuje ok.150 mln EURO.

! Odpowiedz
46 4 marxs

no to wyznawcy PIS w siódmym niebie "inwestycja" jak w sam raz dla nich tuzów intelektu wreszcie bedą mieli na co wydać swoje 500+ już widzę te fotki Państwa Kiepskich ze swoimi Dżesikami i Kewinami na Pejsbuku z podpisami MY TAM BYLI chociaż gdyby Krystyna się skusiła i poszła tam w bikini to ja chyba też bym się skusił na pójście

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 16 set79

Niestety elity odeszły po drugiej wojnie światowej a próba ich odtworzenia będzie jeszcze długa i mozolna.

! Odpowiedz
20 20 do_niczego

Koszt to ok.150 mln euro,kurcze nie wiedziałem że w POLSCE mamy walutę euro,myślałem że mamy złotówki.

! Odpowiedz
30 6 jkendy

Dokładnie to mamy cebulaka. Jak wybuchnie wulkan w Indonezji cebulak leci w dół, jak wybuchnie kryzys w Chinach cebulak leci w dół, jak wyleje rzeka w Bazyli cebulak w dół itd. Każdy pretekst jest dobry żeby cebulak leciał w dół. Dlatego koszty lepiej podawać w EUR.

! Odpowiedz
0 3 aspargin

To źle myślałeś, bo w Polsce nie ma "złotówek", tylko złote. Język polski się kłania.

! Odpowiedz
0 0 specjalnie_zarejstrowany1

inwestorem jest Niemiec to budzet liczy w EUR

! Odpowiedz
16 18 hairy_portier

No proszę. Biznes z Izraela docenia nasze centralne położenie, tylko rodzimi liberałowie kręcą nosem. Lepiej z mądrym Żydem zarobic pieniądze niż z głupim stracić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne